18. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali başladı…

aspendos-opera

HABERTÜRK’ün ana medya sponsorluğunda gerçekleştirilen 18. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nce sahnelenen ‘Carmen’ operası ile başladı.

Türkiye’nin gözde turistik bölgelerinden Antalya’da bulunan 2000 yıllık Aspendos Antik Tiyatrosu’nda düzenlenen festivalde, 2 Temmuz 2011 tarihine kadar 2 yabancı konuk topluluğun yer alacağı, toplam 8 etkinlik sanatseverlerle buluşacak.

Bu yıl da güçlü bir içeriğe sahip festivalin sürprizlerinden biri de Viyana Filarmoni Orkestrası’nın sahne alacak olması. 21 Haziran Salı günü gerçekleşecek konserde Viyana Filarmoni Orkestrası’nı dünyaca ünlü şef Zubin Mehta yönetecek ve Daniel Barenboim solist olarak sahne alacak. Tüm dünyanın merakla beklediği konser 21 Haziran akşamı saat 21:30’da HABERTÜRK ekranlarında canlı olarak izleyicilerle buluşacak.

‘BARBAROS’ ASPENDOS SAHNESİNDE

Festival kapsamında, çağdaş dans ve drama projesi ‘Barbaros’, 20 Haziran Pazartesi günü saat 21.00’de Aspendos Antik Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Beyhan Murphy’nin koreografisi, Mercan Dede’nin müzikleriyle sahneye taşınan Barbaros, Kaptan-ı Derya Barbaros Hayreddin Paşa’nın hayatını ve 16. yüzyılda Akdeniz’deki Türk akıncılığını çağdaş dans ve tiyatro üslubuyla anlatıyor.

Eser, özgün tasarımlı çağdaş bir dans draması olmasının ötesinde; müzik, görsel tasarım gibi sanatın farklı dallarını çağdaş bir platformda Devlet Opera ve Balesi Müdürlükleri dansçılarından oluşturulan kalabalık bir sanatçı grubuyla izleyiciyle buluşturuyor.

RENGİM GÖKMEN SKALA’DA

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen, festivalle ilgili tüm detayları HABERTÜRK ekranında Bedia Ceylan Güzelce’nin sunduğu Skala programında anlattı.

HABERTÜRK

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.