rehberlik-kursu-meb-felsefehayat-min

Gördüğümüz üzere Rehberlik Kursuna ilgi çok yüksek ve sayfaya yapılan yorumlardan anladığımız kadarıyla halen netleşmeyen bazı noktalar var. Biz de bu aşamada, süreci özetleme açısından kursa başvuracak adaylara birkaç öneride bulunmayı uygun bulduk.

Fazla uzatmadan bunları madde madde sıralayalım;

  1. Öncelikle MEB resmi yazısı henüz yayınlanmadı, ancak bu duyurunun yayına alınma tarihi çok kritik bir zamanda yayınlanmakta, bu yüzden adaylara önerimiz Eylül ayından itibaren bu duyuruları olabildiğince sitemizden takip etmeleridir.
  2. Bu duyuruyu ya da resmi yazıyı gördükten sonra adayların başvuru süreci start verecek ve gerekli evrakları hazırlamaları gerekmektedir. Bu evraklar: Sağlık Raporu, İkametgah, Sabıka Kaydı, Diploma, felsefe grubu mezunları için felsefe, sosyoloji, mantık ve psikoloji aldığına dair transkript belgesidir.
  3. Sonra bu belgelerle birlikte bir özel eğitim kurumuna (rehabilitasyon ya da özel okullar vs.) müracaat edip sizin için kurs başvurunuzu yapmalarını rica edeceksiniz.
  4. Bu işlemleri yaptıktan ve kurs başvurunuzu yaptırdıktan sonra ilgili evraklarla birlikte İl ya da İlçe Milli Eğitime gidip teslim etmelisiniz.
  5. Sürecin en son aşamasında ise hangi kurs merkezini tercih ettiyseniz o merkeze zamanında gidip kursa katılmalısınız.

MEB Rehber Öğretmen Kursu başvuruları özetle bu şekilde gerçekleşecektir.

Sorularınızı olabildiğince cevaplamaya çalışacağız.

Konuyla alakalı diğer makaleler:
MEB Rehberlik Kursu Yeniden Açılıyor!
Rehber Öğretmenliği Kursları
MEB Rehberlik Kursları Güncel
MEB Rehberlik Kursiyer Listesi Açıklandı
MEB Rehberlik Kursu Neden Önemli?

Herkese başarılar diliyoruz.

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

17 YORUMLAR

  1. Sigorta yaptırmak mecburi mi, kimisi kursiyer olduğumuz için gerek yok diyor.Listede adım çıktı,ne yapmamız lazım,sigorta yatırmazsak boşa mı gidecek emeklerimiz?

  2. Hocam benim kurumum daha önce böyle adam göndermemiş nasıl ve nereden hangi siteden olacagınk bilmiyorlar. 28.de kac gibi baslıcal basvurular. Birde hangi belgeler istenilcek basvuru ıcın örnegin tc numaram formasyon belgem diplomam. Bunlar dısında kurum hangı evrakları ıstenıyor bunlar hakkında bilgi veririseniz sevınırım kurumumun bilgisi yok bu konudada hızlı yapayım kaydımı diye söylüyorum yardım ederseniz sevinirim.

    • hocam mebsisi den başvuracak okulunda yetkili olan memur.. diploma ,saglık raporu, sabıka kaydı, ikametkah ve sosyolojimezunu iseniz 16kredi felsefe- 16 kredi psikoloji ve 8 kredi mantık derslerini aldıgınıza dair belge

  3. ekim-kasım aylarında açılacak olan kursların şehirleri belirlenmiş fakat ege bölgesinde hiçbir şehirde yok, eylüle kadar bu listenin güncellenmesi söz konusu mudur?

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.