Bu hafta sinemalarda aksiyon ve gerilim filmleri haftası… Denzel Washington’un oynadığı Durdurulamaz, 3 boyutlu Testere, Colin ve Greg Strause’in yönettiği Yukarıdaki Tehlike ve Nikki Reed ile Keith David’in oynadığı Ölüm Zinciri gösterimde.

Sinemaseverler, bu hafta dört yeni film ile buluşacak.

DURDURULAMAZ

Tony Scott’un yönettiği ve Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson ile Ethan Suplee’nin oynadığı ”Durdurulamaz/Unstoppable”, aksiyon sahneleriyle dikkat çekiyor.

Oscar ödüllü oyuncu Denzel Washington’un oyunculuğuyla göz doldurduğu filmin konusu şöyle:

”Deneyimli bir tren teknisyeni ile genç bir kondüktör, başında kimse olmayan, kontrolden çıkmış bir treni durdurmak ve nüfusun yoğun olduğu alanda ortaya çıkabilecek büyük bir felaketi önlemek için saatle yarışırlar. Tren raydan çıkıp büyük bir felakete sebep olmadan önce ellerinden geleni yapmaya çalışsalar da tren zamanla yarışırcasına büyük bir hızla ilerlemektedir.”

YUKARIDAKİ TEHLİKE

Colin Strause ile Greg Strause’in yönettiği ve Eric Balfour, Scottie Thompson, David Zayas ile Donald Faison’un oynadığı ”Yukarıdaki Tehlike/Skyline”, uzay filmlerine yeni bir soluk getiriyor.

Uzaylıların istilasını anlatan filmin konusu şöyle:

”Jarrod ve Elaine, doğum günü kutlamak için Güney Kaliforniya’ya gider. Gün doğumundan 2 saat önce arkadaşları Terry’nin evinin penceresinden unutulmaz bir ışık izlerler. O sırada, Los Angeles kentinin üzerini kaplayan uzay gemisi şehirdeki insanları kendine doğru çekmektedir. Uzaylılar ellerinde çok dayanıklı ve tahrip edilemez bir yüksek teknoloji ile gelmişlerdir.”

ÖLÜM ZİNCİRİ

Deon Taylor’un yönettiği ve Nikki Reed, Keith David, Brad Dourif ile Betsy Russell’nin oynadığı ”Ölüm Zinciri/Chain Letter”, korku filmi sevenleri sinema salonlarına çekecek.

Korku sahneleriyle ön plana çıkan filmin konusu şöyle:

”Bir grup okul arkadaşı, aynı anda ‘zinciri bozarsanız ölürsünüz’ yazan birer mektup alır. Başta mektubu dikkate almayan Johnny ve Dante’nin sıra dışı ölümlerinden sonra mektubu başkasına iletmeyenler de ölmeye başlar. Reed, mektup ve seri katil arasında bir bağ olduğuna inanmakta ama ne ailesi ne de polis onun söylediklerine inanamamaktadır.”

TESTERE 3D

Kevin Greutert’in yönettiği ve Tobin Bell, Cary Elwes, Costas Mandylor ile Betsy Russell’in oynadığı ”Testere 3D/Saw 3D: The Final Chapter”, haftanın bir diğer korku filmi.

3D formatında hazırlanan filmin konusu şöyle:

”Jigsaw’un ölümcül yasası devam ederken Jigsaw’dan kurtulan bir grup insan kendilerine yardımcı olunması için destek ararlar ve bu destekçilerin en başında Bobby Dagen adında Jigsaw’dan kurtulmuş biri vardır. Bobby Dagen’ın gizli sırlarından yeni bir terör dalgası ortaya çıkacaktır.”

www.ntvmsnbc.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.