Alternatif arabeskin son temsilcilerinden İstanbul Arabesque Project ilk albümüyle raflarda yerini aldı…

1960’lı yılların başında Türk halkının protest müziği olarak ortaya çıkan arabesk müzik, 2000’li yılların başında olduğumuz şu günlerde, yepyeni bir grup ile müzikseverlerle buluşuyor: İSTANBUL ARABESQUE PROJECT.

Yaşadıkları dönemin bir bölümü, arabesk müziğin yasaklı yıllarına denk gelen 4 müzisyenden oluşan ISTANBUL ARABESQUE PROJECT’in, “Her Gün İsyanım Var” isimli ilk albümü önümüzdeki günlerde Esen Müzik etiketiyle raflara girecek.

Albümde Hakkı Bulut’un “İkimiz Bir Fidanız” ve “Son Mektup”, İbrahim Tatlıses’in “Allah Allah”, Selami Şahin’in “Senin Olmaya Geldim”, Sait Büyükçınar’ın “Her Gün İsyanım Var Kadere”, Ali Tekintüre-Yunus Bülbül’ün “Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne” eserlerinin yanı sıra söz ve müziği gruba ait olan 3 adet de beste var.

Yaklaşık 2 yıl önce Barbaros Akbulut tarafından kurulan, kayıtları internet üzerinden yayılan, Türkiye’nin birçok yerinde sahne alan, albümleri olmamasına rağmen konser verdikleri her mekanı tıka basa dolduran grup, aynı zamanda repertuarı tamamen arabesk eserlerden oluşan tek rock grubu.

Davulda Barbaros Akbulut, gitarda Korkut Peker ve bas gitarda Özer Kırçak’ın bulunduğu grup özellikle son dönemde arabeskin tekrar popüler olmasıyla birlikte çok ses getireceğe benziyor…

sanat.milliyet.com

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.