Danielle Trusonni’nin çok konuşulan kitabı bu hafta Doğan Kitap’tan çıkıyor.

‘Alacakaranlık’ serisiyle piyasalarda hüküm süren vampir egemenliğine karşı sıra meleklerde! Amerikalı yazar Danielle Trussoni’nin ikinci kitabı ‘Asi Melekler’ (Angelology), Sıla Okur’un Türkçe’ye çevirisiyle bu hafta Doğan Kitap’tan çıkıyor. Kitap Japonya’dan Almanya’ya Fransa’dan İspanya’ya kadar 30 ülkede yayımlandı ve dünya çapında ses getirdi. Babasını anlattığı ilk kitabı ‘Falling Through the Earth’, New York Times Book Review tarafından 2006’nın en iyi 10 kitabından biri seçilen Danielle Trussoni’nin ikinci kitabı olan ‘Asi Melekler’ de çarpıcı konusuyla dikkatleri üzerine çekti.

Dünya basının ve edebiyatçıların övgülere boğduğu macera ve mistizm dolu kitap daha yayımlanmadan büyük bir ilgi gördü. Yedi yayınevi kitaba talip oldu, bu yarışı Viking Press kazandı (2010). New York Times bestseller listesinde haftalarca kalan romanın film hakları için Columbia ve Universal arasındaki rekabet ise Columbia’nın ipi göğüslemesiyle sonuçlandı.

DÜNYANIN KADERİNİ BELİRLEYECEK SON SAVAŞ

“23 yaşındaki Evangeline, 12 yaşından beri New York’ta Azize Rose Manastırı’nda yaşayan, manastırın kütüphanesinden ve dış yazışmalarından sorumlu bir rahibedir. Sadece rahibelerin yaşadığı Azize Rose Manastırı, dünya üzerindeki en kapsamlı melek resimlerine sahiptir.

Bir gün manastıra ABD’nin ünlü ve zengin ailelerinden Rockefellerların sanat etkinliklerini araştıran Verlaine’den bir mektup gelir. Verlaine manastır arşivinde araştırma yapmak istemektedir. Çünkü 1940’larda Rockefeller desteğiyle Balkanlarda yapılmış bir arkeolojik keşif gezisinden ve burada elde edilen birtakım bulgulardan haberdar olmuştur ve bunun izini sürmek ister. Gezi aslında, bir rahibin bin yıl önce kaleme aldığı bir rapordan çıkışla, Tanrı’nın cezalandırıp dünyada hapse mahkûm ettiği düşmüş meleklerin, Yunanistan-Bulgaristan civarındaki bir mağarada tutulduğu iddiasını araştırmak için yapılmıştır. 10. yüzyılda yaşamış olan bu rahip, meleklerden birini kazara serbest bıraktıklarını, bu meleğin tüm ekibi ortadan kaldırdığını, ancak kendisinin de bu meleği öldürdüğünü yazmaktadır. ”

HABERTÜRK

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.