Kırmızı’nın solisti İdil Çağatay: “Bizim için menajerimiz başvurmuş. Sevinçliyiz, iyi bir fırsat olacak. Yapacağımız tek değişiklik ise daha şık giyinmek, o kadar”

Heavy metalin babası olarak bilinen Ozzy Osbourne, son albümü ‘Scream’in dünya turnesi kapsamında bugün Kuruçeşme Arena’da bir konser verecek. Uzun süredir bu konserde ön grup olarak çıkacak grup merak ediliyordu. İşte bu grup önceki gün belli oldu; dört kızdan oluşan Kırmızı.

62 GRUP ARASINDAN SEÇİLDİ

Myspace.com’da 62 grubun katıldığı oylamada ilk beşe giren gruplar arasından Osbourne’un seçtiği Kırmızı grubu, 2005 yılından beri sahneye çıkıyor. Sevilen grup, her pazar akşamı Taksim’deki Dorock Bar’da hayranlarıyla buluşuyor. Vokalde İdil Çağatay, elektro gitarda Fulya Akgün, davulda Aslı Polat ve bas gitarda Başak Gün’den oluşan Kırmızı, bugünkü konser için çok heyecanlı…

HABERİMİZ YOKTU

Grubun solisti İdil Çağatay, seçmelerden haberi olmadıklarını belirterek şöyle konuşuyor: “Bizim yerimize menajerimiz başvurmuş. Kabul edildiğimizi de salı günü öğrendik. Aslında çok şaşırmadık ama sevinçliyiz. Bizim için güzel bir fırsat olacak…” Çağatay, “Ozzy ile aynı sahnede buluşmak hayatınızda ne değiştirecek?” sorusunu “Tek fark, konserde daha şık giyineceğiz” yanıtını veriyor.

John Michael Ozzy Osbourne

(3 Aralık 1948, Birmingham), İngiliz şarkıcı. Babası Jack Osbourne, General Motors firmasında, annesi Lillian Osbourne ise Lucas adlı araba sarf malzemeleri üreten bir firmada işçi olarak çalışıyordu. Altı kardeşi ile beraber büyüyen Osbourne, okul hayatında pek başarılı olamadı; öğretmenleri öğrenim güçlüğü çektiğini düşünüyorlardı. 14 yaşındayken Beatles’ın müziği sayesinde rock müzikle tanışan Osbourne, 15 yaşındayken okulu bıraktı ve de yerel işletmelerde, inşaattan araba fabrikasına kadar değişen pek çok sektörde çalışarak iş hayatına atıldı. İlk müzik grubunu bu yıllarda, Birchfield Road School’da beraber okuduğu arkadaşı Tony Iommi ile beraber kurdu. Grup, psychedelic rock müziğinin baskın akım olduğu yıllarda, blues etkileşimli sert bir rock müzik eksenini korumaya çalışıyordu. Bass gitarist Geezer Butler, gruba yönetmen Mario Bava’nın korku filmi Black Sabbath’ın adını vermeyi düşündüğünü söyleyince gruplarının adı da konmuş oldu.

www.sabah.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.