carl-panzram-seri-katil

Biraz düşünmek için bir kenara oturmuştum. Orada otururken 11-12 yaşlarında bir çocuk geldi. Bir şeyler arıyordu. Buldu da. Onu birkaç yüz metre uzakta bir taş ocağına götürdüm. Onu orada bıraktım ama önce tecavüz ettim sonra da öldürdüm. Onu bıraktığım sırada beyni kulaklarından çıkıyordu ve asla bundan daha fazla ölü olamazdı.

Panzram’ın kötülüğünün sonradan mı edinildiği yoksa doğuştan mı geldiği tartışma konusudur. Bir tek şey kesindir. Suç kariyeri çok erken başlamıştır. İlk cezasını sarhoş olması ve asayişi bozması nedeniyle almıştı ve o sırada 8 yaşındaydı. 3 yıl sonra bir dizi hırsızlık nedeniyle ıslahaneye konuldu ve ona ömür boyu yetecek bir bilgi birikimiyle buradan çıktı. “Nasıl çalınır, nasıl yalan söylenir, nasıl nefret edilir, nasıl yakılır ve öldürülür?”

Bir trenin yük vagonunda giderken 4 iri yarı serserinin toplu tecavüzüne uğradı, ve bu ona yeni bir ders daha öğretmiş oldu “Güç ve kudret her şeyi doğru kılar.”

16 yaşında orduya katıldı. Ancak askeri disiplin Panzram’ a göre değildi. Sonrasında zalimlik kariyerine başladı. Dünyayı dolaşarak Güney Amerika, Avrupa, Afrika ve sonunda tekrar Amerika… Ardında bir sürü ceset bıraktı. 1920′ lerde Panzram en kötü şöhretli iki suçunu işledi. Çok karlı bir hırsızlıktan sonra bir yat satın aldı ve bedava kaçak içki vaadiyle 10 gemiciyi kandırdı. Gemiciler kör kütük sarhoş oluncaya kadar içince Panzram hepsine tecavüz etti. Ve onları başlarından vurarak denize attı.

5 Eylül 1939′ da asılarak idam edilmiştir. Panzram yolun sonuna kadar tutarlıydı ve ölüme dilinde küfürle gitmişti. Cellat ilmiği hazırlarken “Çabuk ol hortumcu piçi” diye söylenmişti. “Sen aptalca etrafta dolaşırken ben şimdiye bir düzine adamı asmıştım.”

A’ dan Z’ ye Seri Katiller Ansiklopedisi

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.