Body Worlds-felsefehayat

Body Worlds’ sergisi bayram boyunca açık olacak.[divider]

Dünyada çığır açan, eğitim amaçlı ‘Body Worlds Orijinal Vücut Dünyası-Yaşam Döngüsü Sergisi’, Şeker Bayramı boyunca İstanbul Antrepo 3’te ziyarete açık olacak. Sergi, 9 Eylül Perşembe günü 12.00–18.30, 10 Eylül Cuma ile 11 Eylül Cumartesi günlerinde 10.00–20.00 saatleri arasında ziyarete açık kalacak. Anayasa değişikliğine ilişkin kanunun halkoyuna sunulacağı 12 Eylül 2010 Pazar günü ise 12.00–18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

İnsan bedeninin karmaşıklığının, işleyişinin, direncinin ve savunmasızlığının gösterildiği ‘Body Worlds’ sergisinde, Alzheimerli beyin, kanserli meme, sigara içen ve içmeyen akciğer gibi hastalıklı ve sağlıklı organlar sunularak ziyaretçilerin, yaşam döngüsünün sırlarını detaylı bir şekilde görmesi sağlanıyor. Yaşam kalitesini artırmak ve sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler hakkında bilgiler içeren sergi, 7’den 70’e herkesin anlayabileceği basit bir dille sunuluyor.

Alman bilim adamı ve anatomist Dr. Gunther von Hagens tarafından “plastinasyon” denilen bir yöntem ile çürümez hale getirilen 200’den fazla insan bedeni ve beden parçalarının sergilendiği BODY WORLDS’te kaslar, damarlar ve organlar, yaşayan vücudun içinde olduğu gibi, bozulmamış haliyle sunuluyor.

17 Aralık’a kadar açık kalacak serginin biletleri, Biletix‘te.

 

HABERTÜRK

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.