1928 yapımı ‘The Circus’ (Sirk) adlı filmin DVD’sindeki görüntüler Amerika’yı karıştırdı!

Charlie Chaplin’in 1928 yapımı ‘The Circus’ (Sirk) adlı filminin DVD’sinde bulunan görüntü görenleri şaşkına çeviriyor. Amerikalı bir ‘sinefil’ George Clark tarafından ortaya çıkarılan görüntüler, “Charlie Chaplin Box Set”in ‘Ekstralar’ bölümünde yer alıyor. Görüntüler, ‘The Circus’ın Hollywood prömiyerinde çekilmiş.

Bu kafa karıştıran görüntülerde, yaşlı bir kadın sol elini kulağına dayamış bir şekilde konuşuyor. Önünde yürüyen adam dışında konuşabileceği bir insan yok yaşlı kadının etrafında. Kadının yüz ifadeleri ve hareketleri, günümüzde aşina olduğumuz, yolda yürürken cep telefonuyla konuşan bir insan gibi.

ZAMAN YOLCUSU MU?

George Clark, bu görüntüleri 100’den fazla insana gösterdiğini ve hâlâ mantıklı bir açıklama bulamadıklarını söylüyor. Kimileri yaşlı kadının portatif bir radyo dinlediğini söylüyor ama bu konuşuyor olmasıyla çelişen bir durum. Kimileriyse kadının bir “şizofren” olabileceğini söylüyorlar. Kadının kendisini çeken kameradan yüzünü gizlemeye çalışıyor olması da ihtimal dahilinde. İşin bir diğer boyutu da çoğu kişinin, bu yaşlı kadının bir “zaman yolcusu” olduğuna inanması!

HABERTÜRK

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.