Gökyüzünde kaç tane yıldızın kaydığını sayamadan kayıp gittin ellerimin arasından. Ve sonra ne kayan bir yıldız, ne bir dilek, ne bir gözyaşı aktı nasırlaşmış göz kapaklarımdan. Ancak kan kırmızı bir satır arası kadar yakın olabilirdin artık yazamadıklarıma. Bir haykırış gibi bıçkınca ağlayabilirdim de üstelik terkedilmişliğin gazete kağıdı üzerindeki uykularına rüyalarımda.

Tabi çok zaman önce, oldukça uzun bir zaman önce olduğunu iyi anımsıyorum, birkaç damla gözyaşı gelirdi hüzünlerimden. Bittiler mi, kurudular mı? Yoksa bir kaç notaya gizledim de notaları mı kaybettim ? Yoksa bir senfoni mi yazıyorum ben, tüm hayatım boyunca sürecek olan ve asla kimsenin dinleyemeyeceği sessizlik orkestrasına. Yoksa kuşlar mı hükmediyor karanlığıma. Yoksa ben hiç ağlayamayacak mıyım artık?

Sönüktü sevgilim, çok sönüktü. Bir kitap ayracı kadar umursanmazdım kitaplarının yanında. Bir mavi pelerin gibi özgürlüğe açılmak istedim. Özgürlüğe demir atmak… Demir attığım doğru, açıldığım da doğru. Ancak bir de saçılmışlığım var. Bin parçaya bölünüp dört köşe zevkinde ağlak duvarlara dağılmışlığım… Kefenleşmiş yorganlarım var benim. Mezarlaşmış yatağım. Kabir azabından arak rüyalarım, cehennem çalıntısı yanıklarım var. Tanrılığım da var benim. Tanrıyı yakmışlığım da.

Bir gemi olmuşluğum var benim. Bir gemi olmuşluğum var. Bir gemi. Bir… Bir lacivert olmuşluğum var. Gökyüzüyle inatlaşmaktan maviliğimi karartmışlığım. Bir kızıllığım var benim. Ateşle oynaşmaktan kavrulduğum.

Tek bir nota olmuşluğum var benim. yalnızlığın kıyısında intiharın eşiğinde soluksuzca beklerken ölümle sevişmeyi. Hiçbir zaman kaybetmediğim bir aşkım var benim. Resimlerde saklı, gizlilerde, saklılarda kapaklı…

Sokak aralarında oynayan çocuklarım da var benim, sabah kalktığında villamızın önündeki havuza giren çocuklarım da.

Ancak tüm bunların da bir nedeni var. Deliliğim. Delik deşikliğim. Değişikliğim. Ve hiç değinilmemişliğim…

Hakan Badik

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.