Her dolunay vakti zihnim, bedenim ruhum ayın o tatlı mavi nurlu ışığı altında bir yandan mest olurken, bir yandan da gerginliklerle, duygusal gelgitlerle altüst olur. İçimde dalgalanmalar olur, fırtınalar kopar, sebepsiz öfke, endişe nöbetleri gelir ayın tesiriyle. Dolunay, zihnimde geçmişime ait kapılar açarken, acı tatlı anılarla rüya alemlerini birleştirir, geçmiş anısal yansımalarla türlü türlü imaj oyunlarıyla tüm benliğimi harekete geçirir. Duygularımdaki iniş çıkışlar gün boyu devam eder, bu gelgitlerden hassas ruhum fena etkilenir.

Hakikaten de ne çok anı gizlidir ayın o büyülü suretinde. Dolunay mis yasemin, hanımeli kokar. Bazen de ürkünç ve şiddeti kışkırtır, tartışmalara sebep olur, sükunet kaybolur.

Dolunayın bilge enerjisi bazen zihnimin derinliklerindeki çok eski geçmişi ve bazen de yoğun bir biçimde bana zararı dokunan herkesi, tüm düşmanlarımı tek tek su yüzüne çıkarır.

Bu rahatsız edici kötü anılar ve türlü rüya-evren bağlantıları ayın yüzüne nasıl yansır?

Sanki bizim gibi melankoliklerin zihninde ayışığıyla etkinleşen manyetik alanımsı gizli bir depo var gibidir.

Ve ay ışığı her zaman bol ilham verir, büyüleyici enerjisi biraz hırpalasa da hayvani varoluşlara zihinsel kapılar açması, insanı ruhsal seyahatlere çıkarması bakımından sarsıcı ve yenileyici, ufuk açıcıdır.

Özlem Özmen

2 YORUMLAR

  1. nasıl güzel bir yazı, büyüleyici : doğa olayı bağlantısı içinde ele alınmış şahane anlatımlı gerçek duygular ,duygulanımlar….

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.