yeni-papirus-dergi-tanitim

Selam olsun!

Yola çıkmak, keşfetmek için sırt çantasından fazlasına ihtiyacı olmayanlara selam olsun. Aydınlanmak için kitaplara, şiirlere sarılanlara; sanatın erdemiyle yükselenlere selam olsun.

Yüreğinde felsefenin, sanatın, yazının ve musikinin görkemiyle ilerleyeceğimiz yolda; dinin, dilin, ırkın önemi olmadığını bilenlere selam olsun. Bir insan olarak; sanatın ve yazının iliklere nüfuz ederek karşımıza çıkan sorunlara aydın bireyler olma yolunda ilerleyenler olarak yapıcı çözümlerimizle ve geçmişin kalemlerinin tutuşturduğu meş’aleyi yüreğinde taşıyacaklara selam olsun!

Kozmopolit kalemlerin, fethedilmeyen ruhların, aydınlık geleceğin bir ütopya olmadığını göstermek isteyenlere selam olsun!

Sadece kuramsal olarak faaliyet göstermek yerine kutlu yolumuzda bizimle ilerleyenlerin sanatı ve yazını yaşam biçimi haline getirerek, sanatın hizmetkarları olarak kalplerden karanlıkları sürgün edeceklere selam olsun!

Yerelden ulusala bir kitle haline gelip, kelebek etkisini buram buram hissedeceğimiz günleri ufukta görenlere selam olsun!

Günümüz edebiyatının yetkinsizliği, edebi dergilerin çoğunun rant elde etmeye çalışıp, eski üstatların kalemlerini ve üsluplarının gölgelerinde kalmasıyla edebiyatta ve sanatta ilerleme kat etmeyenlere başkaldırıyoruz!

Geleceğin çocuklarına bırakacağımız bu dünyada üretmeyen, sevgiyle yaklaşmayıp kalpleri titreyemen bir nesilden olmayanlarız biz. İlerlerken öğrenip, özümseyen, bunu yaşayarak yaşatan ve içinde olduğumuz toplumun neferleri olan yenipapirüs gençliği olarak kalemlerimizi kaldırıyoruz!

yenipapirus.com çok yakında yayında…

Yazı göndermek için: yenipapirus@gmail.com
Facebook: /Yenipapirus
Twitter: @Ypapirus
Instagram: @yenipapirus

yenipapirus

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

2 YORUMLAR

    • Umutsuzluğun körüklediği tekdüzeliği yazın hayatından ve neşriyattan bir nebze olsun kurtarabilirsek ne mutlu bize. Herkesi bu katılıma bekliyoruz, kendisini yazmaya adamış tüm kalemler devetlimizdir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.