humeyra-tum-sarkilar

Efsane gibi dilden dile dolaşan, plak koleksiyoncularının peşinde koştuğu Hümeyra’nın ‘Benim Şarkılarım’ adlı albümü, şimdi CD formatında müzik marketlerde…

1984 yılında 33’lük plak formatında, sadece 2222 adet basılan bir albüm vardı. Pop müziğin pek de rağbet görmediği o günlerde meraklılarının satın aldığı bu albüm, yıllar sonra bir efsane gibi dilden dile dolaştı, plak koleksiyoncularının en çok peşinde koştuğu albümlerden biri oldu. ‘Issız Adam’ filmi sayesinde ise bu plağı hiç bilmeyenler de öğrendi. Ve şimdi o plak, Ossi Müzik etiketiyle, CD formatında müzik marketlerde: Hümeyra – ‘Benim Şarkılarım’…

Şarkıcılık kariyeri boyunca popüler müziğin genel seyrinin dışında duran Hümeyra, kendine ait bir tarz yarattı. ‘Benim Şarkılarım’ Hümeyra’nın tamamen o kendine has tarzını yansıtan ve müzikalitesi yüksek şarkılardan oluşan özel bir albüm.

Albümde Hümeyra ve Esin Engin’in besteleri, Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Refik Durbaş, Müştak Erenus, Aşık Veysel ve Karacoğlan gibi Türk edebiyatının önemli isimlerinin dizeleri var. Tamamen akustik olarak kaydedilen albüm, müzik yazarları tarafından Türk popunun efsane çalışmalarından biri olarak tanımlanıyor.

Zamanında çok az sayıda basıldığı ve ikinci bir baskısı yapılmadığı için yıllardır piyasada bulunmayan bu albümün plak baskısındaki tüm şarkılar, plaktaki sıralamasıyla CD formatında yer alıyor.

Albümde yer alan şarkılar:
1- YAŞAMAYA DAİR (Nazım Hikmet-Hümeyra)
2- TUTSANA ELLERİMİ (Müştak Erenus-L.Becguet-Hümeyra)
3- DERDİMİ DÖKERSEM (Aşık Veysel-Hümeyra)
4- USTA (Refik Durbaş-Esin Engin)
5- YILDÖNÜMÜ (Refik Durbaş-Hümeyra)
6- HIRÇIN PARAMPARÇA (Renin Gül–Hümeyra)
7- EY GÖNÜL (Aziz Nesin-Esin Engin)
8- PERİŞAN (Karacaoğlan-Hümeyra)
9- KELİMELERİNİN (Nazım Hikmet-Hümeyra)
10- BODRUM’DA (Bora Ayanoğlu-Hümeyra)
11- ŞARKILARIM (Aziz Nesin-Hümeyra)

Hümeyra – ‘Benim Şarkılarım’ Ossi Müzik etiketiyle müzik marketlerde.

www.ntvmsnbc.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.