Forbes dergisi dünyanın en çok kazanan yazarlarını açıkladı. İşte dünyanın en çok kazanan yazarları!

cok-kazanan-yazarlar

Gerilim romanları yazarı James Patterson, Forbes dergisi’nin en çok kazanan yazarlar listesindeki birinciliğini koruyor. Geçen yıl 84 milyon dolarla listede birinci olan James Patterson’ın bu yıl da en çok kazanan yazar olduğu açıklandı. 65 yaşındaki Patterson’ın 2011-2012’de yayımladığı 14 yeni kitabından 94 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor. Forbes’un en çok kazanan yazarlar listesinin ikinci sırasında ise “Kara Kule” serisinin yeni bölümünden elde ettiği 39 milyon dolar gelirle Stephen King yer alıyor. Üçüncü sırada, 33 milyon dolarla “Stephanie Plum” adlı gerilim serisinin yazarı Janet Evanovich bulunuyor. “Harry Potter” serisinin yazarı J.K. Rowling ise, yetişkinler için yazdığı ilk kitabı “The Casual Vacancy”den elde ettiği 8 milyon dolarla listenin 11. sırasında yer buldu. Kitaptan uyarlanan filmin gelecek ay vizyona girmesi bekleniyor. Filmi büyük gişe başarısı kazanan “Alacakaranlık Kuşağı”nın yazarı Stephenie Meyer da 13. sırada yer aldı. Forbes dergisi en çok kazanan yazarları Nielsen BookScan grubunun yazarlar, menajerler ve yayıncılardan derlediği verilere göre hazırladı.

ALEX CROSS SERİSİ

1947 doğumlu James Patterson, daha çok Alex Cross karakteri etrafında şekillenen romanlarıyla tanınıyor. Washington Polis Departmanı’nda ve FBI’da adli psikologluk yaptıktan sonra özel psikolog ve devlet danışmanı olarak çalışan Alex Cross, Patterson’ın çok satan seri romanlarının kahramanı. 1996 yılına dek reklamcılık sektöründe çalışan Patterson’un romanları Wikipedia’ya göre dünya çapında 250 milyon kopya sattı. Patterson’un bir başka özelliği de yardımcı yazarlarla çalışması.

James Patterson’un Türkçe’de farklı yayınevlerinden çıkmış, “Kâbus”, “Cadı ve Sihirbaz”, “Yaşamak İçin Kaç”, “Yanlış Bir Adım”, “7. Cennet”, “Bikini”, “6. Hedef” gibi birçok kitabı bulunuyor.

AA

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.