İnsanlar niçin onun kitaplarından kurtulmak istiyor?

‘Da Vinci Şifresi,’ ‘Dijital Kale’, ‘Melekler ve Şeytanlar’ gibi kitaplarıyla satış rekorları kıran yazar Dan Brown, İngiltere’de ikinci el kitap satan Oxfam mağazasının “en çok bağışlanan” kitaplar listesinde ilk sırada yer aldı. Her yeni çıkan kitabı çok satanlar listesinde giren Amerikalı yazarın, geçen sonbahar yayımlanan son kitabı ‘Kayıp Sembol’ de Oxfam’ın listesine. Listenin ikinci sırasına Ian Rankin, üçüncü sırasında ise Patricia Cornwell var.

‘Harry Potter’ serisinin yaratıcısı JK Rowling’in de adı kitapları en çok bağışlanan yazarlar listesinde. Rowling, Oxfam’ın listesinin yedinci sırasında. Satış rekorları kıran serinin yedinci kitabı piyasaya çıktığı ilk gün ABD’de 8,5 milyonun üzerinde bir satış rakamı yakalayarak erişilmesi güç bir rekora imza atmıştı.

BU KEZ EN ÇOK SATILAN OLAMADI

Kuruluşunun ikinci yılında hazırladıkları listeyle, en fazla bağış yapılan kitapların listesini açıklayan Oxfam, aynı zamanda en çok satılan ikinci el kitapları da açıkladı. Dan Brown, bu listede de 10. sırada yer aldı.

Yazarın kitaplarını alan okurların fazla cömert mi olduğu ya da kitapları okuduktan sonra raflarında yer almasını istemedikleri için mi bağışladıkları bilinmez ama listeyi açıklayan Oxfam, Birleşik Krallık’ın en büyük üçüncü kitap satıcısı ve ikinci el kitaplarda Avrupa’nın en büyük dağıtımcısı.

HABERTÜRK

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.