Marilyn Monroe ile başrolünü paylaştığı ‘Erkekler Sarışınları Sever’ ile ünlenen ünlü Hollywood yıldızı Jane Russell hayatını kaybetti.

Amerikalı aktris Jane Russell, 89 yaşında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşamını yitirdi. Russell’ın desteklediği bir çocuk yardım merkezinin müdürü olan Kim Davis AFP’ye yaptığı açıklamada, Russell’ın Kalifornya eyaletinin başkenti Los Angeles’in kuzeybatısındaki Santa Barbara kentinin kuzeyinde yer alan Santa Maria kasabasında evinde, ailesi yanındayken huzur içinde vefat ettiğini belirtti.

1921 yılında ABD’nin Minnesota eyaletinde doğan ve dişçideyken ünlü Amerikalı yönetmen Howard Hughes, (1905-1976) tarafından keşfedilen kumral Jane Russel, rolünü diğer ünlü kadın oyuncu sarışın Marilyn Monroe (1926-1962) ile paylaştığı, 1953 yapımı ‘Erkekler Sarışınları Sever’ adlı filmle üne kavuştu. Jane Russell, düzgün vücut hatları sayesinde, 1940 ve 50 yıllarının seks sembolü ve Amerikan askerlerinin en sevdiği kapak kızı olmuştu.

Üç kere evlenen, iki kere dul kalan, kürtaj karşıtı, bir dönem Demokrat Partiye, bir dönem de Cumhuriyetçi Partiye gönül veren Jane Russell’ın son derece inançlı biri olduğu belirtiliyor.

18 yaşında yaptırdığı bir kürtaj sonucu kısır kalan Russell, ilk eşi ile bilrlikte 3 çocuğu evlat edinmiş, hayatının bir kısmını Amerikalı ailelerin yetim çocukları evlat edinmelerine yardım eden WAIF derneğini kurmuş.

www.ntvmsnbc.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.