HAKKIMIZDA

FH, 2009 yılında yayın hayatına başlamış kişisel bir projenin adıdır. İlk önce bedava uzantılı blog servisiyle yola koyulan, sonraları profesyonelleşen yazı ve içeriğiyle şimdiki adresi olan felsefehayat.net ile hayatına devam etmektedir. Daha çok deneme ve şiir bulabileceğiniz FH, değişen ve gelişen dağarcığıyla film, diyalog, eleştiri gibi kategorilere de el atmış, bu yönde de kendini geliştirmeye devam etmektedir.

 

Can Murat Demir. Deneme yazarı. 1982 Samsun doğumlu. Evli. 2005 yılında Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1990’lı yılların ortasından itibaren yazın hayatının içinde olan ve bu yıllarda daha çok şiire yoğunlaşan Demir, takip eden yıllarda felsefi deneme ve kurgu hikayeler üretmeye başladı.

Çalışma alanları, Siyaset Felsefesi, Din Felsefesi, Spiritizm, Mistisizm, Okültizm vb. konular üzerinedir. İlerleyen zamanlarda yerel gazetelerde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. İlk denemelerini Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, DÜŞÜNBİL gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. Çeşitli yerel gazetelerde ve haber editörlüğü, köşe yazarlığı yaptı. Demir, 2009 yılından bu yana sayfanın kurucu-editörlüğünü sürdürmektedir.

Katkıda bulunduğu kitaplar:

Uyarı
felsefehayat.net, bağımsız yayın yapan ve ticari olmayan bir internet medyasıdır. Tüm kadrosu gönüllülük prensibiyle çalışmaktadır. Bu bağlamda dergi yazarlarına bir ücret verilmemektedir. Yazar ve editörlük için başvuran adaylar bu prensibimizi kabul etmiş sayılırlar.

Teşekkür
Projeyi her zaman destekleyen Ercan Yaman ve ThoTh Maledictum’a teşekkürü bir borç biliyorum.