caz-festivali-felsefehayat

Tony Bennett, Seal, Imogen Heap, Buika.. İstanbul’u bir caz kentine dönüştüren İstanbul Caz Festivali’nin müzik albümü müzik marketlerde.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda 1-20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin yıldızları festivalden sonra birbirinden güzel şarkılarıyla festival albümünde buluştular.

İstanbul Caz Festivali ve EMI Müzik Türkiye işbirliğiyle, CD formatında hazırlanan 11 şarkılık festival albümü, festivale katılan yıldızların seçme çalışmalarını içeriyor.

17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali Albümü için özel olarak seçilen eserler arasında ‘Killer’, ‘Crazy’ ve Grammy ödüllü ‘Kiss From a Rose’ hit’leriyle, R&B ve soul müziğinin en güçlü seslerinden Seal’in It’s A Man’s Man’s Man’s World yorumu ile çağımızın en güçlü seslerinden, çağdaş İspanyol ve Latin müziğini caz ve flamenkonun melankolisiyle harmanlayan usta sanatçı Buika’nın Sombras parçası da yer alıyor. Albümde Tony Bennett, Lisa Ekdahl, Stanley Clarke Trio ve Marta Wainwright gibi festivalin yabancı yıldızlarının parçalarının yanı sıra ülkemizin önde gelen caz müzisyenlerinden İmer Demirer, Volkan Hürsever ve Jülide Özçelik’in de birer parçaları yer alıyor.

Albümde yer alan şarkılar:

1. Tony Bennett / The Way You Look Tonight
2. Buika /Sombras
3. İmer Demirer / Ti
4. Marta Wainwright / La Foule
5. Seal / It’s A Man’s Man’s Man’s World
6. Imogen Heap / First Train Home
7. Lisa Ekdahl / When
8. Volkan Hürsever / Hediye
9. The Stanley Clark Trio / Paradigm Shift
10. Laura Fygi / La Continental
11. Jülide Özçelik / Mecnunum Leylamı Gördüm[divider]

Festival takipçilerinin koleksiyonlarında önemli bir yer edinen İstanbul Caz Festivali albümü tüm müzik marketlerde satılıyor.

www.ntvmsnbc.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.