Karmakarışık dünya, karmakarışık ilişkiler içersinde rahatlamak isteyen, adeta kendini resetlemek isteyen, isteyen ama ne bunu yapabilen ne de yapmak istediğini söyleyebilen hatta yapamadığını kendisine itiraf bile edemeyen, bu nedenle karmaşıklığa neden olduğunu anlayamayacak kadar salak, yeteneksiz, temelsiz, bağlantısız bireyler arasında kendimi anlatma çabamdan dolayı utanç içerisindeyim. Öyle arlı bir utanç değil, utancın en arsızı…

Samimiyeti hissetmek için karşıdan gözlerine bakarsınız, sözlerini dinlersiniz, mimiklerini izlersiniz. Sonra içiniz rahatlar, güven duyarsınız, bütün içtenliğiniz sizi dürter ve ona inanırsız, güvenirsiniz. Ancak düşünemezsiniz o anda, o güvendiğiniz, az önce bahsi geçen salaklardan biridir kuvvetle ihtimal. Size mimikler yapan, gözlerinizin içine bakan, mangalda kül bırakmayan sözler savuran, o salaklardan biridir. Bir zaman sonra anlarsın, seyrek pala bıyıklının da, kel kafalı hibrit zekâlının, fikir dönmesi, akıl sıkması birer akbaba olduğunu anlarsın da yine de akıl sır erdiremezsiniz. Senin anladığını, hatta anlattığını, nasıl olur da eski dost yeni düşman anlamaz, anlamazlıktan gelir! Nasıl olur da bütün aptallığı ile parlarken, kabak gibi sırıtır? İşte, karmaşık dünyada, karmaşık ilişki burada başlıyor.

Her şeyi “kabak gibi” bilen kişinin, palaya borcu vardır ve hibrit palayı gaza getirir, doldurur. Pala ile hibrit yanlarına yalaka bir yeni yetmeyi de alırlar. Her şeyi “kabak gibi” bileni sıkıştırırlar. Yanlarında yeni yetme yalaka olduğundan, borcundan bahsetmezler, her şeyi kabak gibi bileni ikna ederler. Her şeyi “kabak gibi” bilen, ikna olmadan önce biraz zorlanır tabii ama karısına sorar, borçlarına bakar, geçmişine bakar ve “tamam” der. Hibrit ve pala amaçlarına ulaşmışlardır, mutlu mutlu sırıtırlar, pala yeni yetme yalakadan makas alır, yine sırıtır, “artık seninde aramızda olmanı istiyorum, her şeyi kabak gibi bilen seni istemiyor ama bir makasta ona ver hallet bu işi, aramızda sen de olmalısın, para önemli değil ama lazım, sat bir şeylerini, sen satarsın her şeyi bilirim” der ve beraber sırıtırlar yeni yetme yalakayla.

Her şeyi “kabak gibi” bilen yine de eve huzur içinde dönemez çünkü tecavüze uğramış gibi hisseder kendini. Çünkü az önce bir pala, bir hibrit ve bir yeni yetme yalakaya hayatında ikinci kez, davasını, arkadaşını, kardeşini satmıştır. Pala, evine parasını ödemiş hovarda gibi dönerken, hibrit para sayarak pezevenk gibi sırıtıp yöre halkını selamlarken, yeni yetme yalaka, pastanede aşiftesine tüküre tüküre asılırken her şeyi “kabak gibi” bilen huzursuzdur. Bu satış ona geçmişi hatırlatmıştır, çünkü eskiden de her şeyi “kabak gibi” bilerek dava satmış, adam satmış ve girişte yazdığım gibi, kendine itiraf edemediğinden her zaman ezik kalmış unutulmamış geçmişi tekrar yaşamak zorunda bırakılmıştır.

Tabii ki her şeyi “kabak gibi” bilen, pala ve hibrit ile yeni yetme yalakaları bu olayları yaşarken aşifte gazetesi baş ve tek muhbir yeni yalakadan aldığı haberleri tayfaya birazda katmerlendirerek, ballandıra ballandıra yayınlar. Bu sayede hem tayfadan hem de yolcudan taraf edinir. Gelinen noktayı algılayamadığından, yeni yetme yalakanın anlattıklarından çok kendi yorumlarını da katar, katar da bir türlü belden yukarı çıkamaz yorumlarında. Sinirlenir, sonra içkiye vurur kendini, bardak falan kırar, yine de bel seviyesini geçemez.Yine de taraf bulur ama yeni yetme yalakasına ve diğerlerine.

Kolay değil tabii her şeyi Kabak gibi bilene.

Bu gelinen noktada pala ile hibriti takdir etmek gerekir, gerekir ama onlara âcizane önerim yanlarına cesedi de alsınlar. O zaman daha net bir blok oluşur “hibrit-pala-ceset” bloğu.

Yakışır onlara.
Ama gerisi… Ne yapsa yakışır onlara ama bu kez olmadı. Yakışmadı…
Yeni yetme yalaka için sözüm yok o ne yapsa aşifte alttan çıkar.
Ama yine de birine çok üzüldüm… O bilir kendini ama şimdi zor, gençlik, çocukluk işte…
Gelinen noktada bizde tost 50 kuruş.
Bir söyleyeyim dedim, bu bari “o kendini bilen” i ilgilendirir.
Herkes başarılı olsun.

Sıfır Noktası

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.