Ana SayfaSpiritizmHz. İsa’nın Gelişinden Önce, Üstadlar'ın Hazırlıkları

Hz. İsa’nın Gelişinden Önce, Üstadlar’ın Hazırlıkları

Üstadlar’ın günümüzdeki ve gelecekteki fonksiyonu ile ilgili bazı hususları iki açıdan değerlendirebiliriz:

Birincisi; öğrencileri ile müritlerini, iki büyük olayda işe yarayacak hale getirebilmek için yetiştirmek çabasıdır. Bu iki olaydan biri, bu yüzyılın sonlarına doğru Dünya Öğretmeni’nin gelişi ve diğeri ise, yeni altıncı ‘alt-ırk’ın tesisi ile halihazırdaki dünya şartlarının yeniden inşasıdır. Şimdiki ırk, beşinci ‘kök-ırk’m beşinci ‘alt-ırk’ı olduğundan, fonksiyonun, Mahachohan tarafından kontrol edilen ‘zihnin beş ışını’ (five ray s of the mind) üzerindeki basıncı çok yüksektir.

Üstadlar oldukça ağır bir yük taşımaktadırlar ve müritlerin öğretimi ile ilgili çalışmalarının çoğu da İnisiyeler ile ileri seviyedeki müritlere emanet edilmiştir. İkincisi; dünyanın, geniş ölçüde, Dünya Öğretmeni’nin gelişine hazırlanması ve Onlar Kendileri insanlar arasında ortaya çıkmadan önce (Onlar’ın çoğu, muhakkak ki, bu yüzyılın sonuna doğru ortaya çıkacaklardır), gerekli adımların atılmasıdır. Onlar arasında, şimdi, Kendileri’ni kesinlikle bu fonksiyon için hazırlayan özel bir grup oluşmaktadır. Üstad M., Üstad K.H. ve Üstad J., bu yüzyılın son çeyreğine doğru bu gidişatla özellikle ilgileneceklerdir. Diğer Üstadlar da katkıda bulunacaklardır ama, insanların, mümkün olan her yerde, aşina olmaları gereken adlar ve vazifeler bu Üçü’nündür.

Kesinlikle söyleyebiliriz ki, Chrıst’in gelişinden önce, tüm büyük teşkilâtların başında ya bir Üstad ya da ‘üçüncü inisiyasyon’dan geçmiş bulunan bir İnisiye bulunacak şekilde ayarlamalar yapılacaktır. Bazı büyük okült grupların, çeşitli genel Mistik kuruluşların başında ve büyük uluslarda meskûn halde İnisiyeler ya da Üstadlar bulunacaktır. Üstadlar’ın bu fonksiyonu şimdi devam etmekte ve Onlar’ın tüm çabaları, fonksiyonu başarılı bir sonuca ulaştırmaya doğru yöneltilmektedir. Onlar, her yerde, herhangi bir şekilde yüksek titreşimlere cevap verme eğilimi gösterenleri toplayarak, Dünya Öğretmeni’nin gelişi sırasında işe yarayabilmeleri için uygun bir hale getirmeye ve titreşimlerini zorlamaya çalışmaktadırlar. Fırsat günü (day of opportunity) ne yücedir ki, o gün geldiğinde, insanoğullarının üzerinde o zaman uygulanacak olan titreşimin heybetli kudreti sayesinde, şimdi gerekli çabayı gösterenler için ileriye büyük bir adım atmak ve Kozmik înisiyasyon’un kapısından geçmek mümkün olacaktır.

Dünya Öğretmeni ve Altınçağ Rehberliği
Bilim Araştırma Merkezi Yayınevi, İstanbul — 1978

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR