İyi Oldum Artık!

13 numara tekli koltuğumdan, gecenin karanlığında cama vuran siluetimi fark ettim. Süzülmüşüm bayağı. Kilo değil dert almışım sanki. Bir yandan daha fazla yol alıp yalan duymak istemiyorum, diğer yandan, rüyamda görmüş, özlemişim. Derdimi anlatıyorum dert değil diyorlar. Gözyaşlarıma sebep olan dert değil de nedir diyorum size? Nedir beni bu hale getiren?

Beynim onun hasreti ve nefretiyle kaplanıyor. Her gittiğim yere onu da götürür oldum. Yediğim yemeği o da doysun diye yiyorum inanır mısınız? Kalbimin derinliklerinde hissediyorum o adiyi, sevişmeyi bilmeyen ama gözü erkeklerden inmeyen seneler meblağsı kızı.

Okurken ne kadar hissedebileceksiniz ki? Terk ettiği çocuktan, beni istemeyen anasına, onu büyüten babasına kadar ağlayarak sövdüğümü, onun için tanrıya ettiğim bedduaları?

Şu an yazdığım sayfaya o kadar gözyaşı birikti ki, az önce muavin geldi koltuğa.
“Bir şey ister misiniz?”
“Su alabilirim”

Gözyaşımdan mütevellit boğazım öyle tıkanmıştı ki yutkunamıyordum. Sanki adama; “Hayır getirme” dedim, öyle mi anladı acaba? Muavin gitti gelmedi. Elimde kalemim, tekli koltuğumdan sağa doğru bakındım, kalktım gezindim koridorda. Ne koltuk varmış ne muavin…

Düş görüyorum,
Her düşündüğümde,
Kahrın olsun huzura ermeyesin
Gittiğin her delikanlıya
Benden armağan olasın.
Bir sabah,
Belki yarın sabah,
Belki gelecek sabahlardan biri,
Defolsun yüreklerden ceddiniz.
O yağız delikanlı da sevgini
Terke dursun aynı senin gibi.

Bahadır Çalışır

Doç. Dr. Haluk Berkmen
Doç. Dr. Haluk Berkmenhttp://www.felsefehayat.net
1942'de İstanbul'da doğmuştur. 1966'da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi, Fizik-Matematik Bölümünden mezun olmuş, 1970'de İsveç, Lund Üniversitesi, Teorik Fizik Kürsüsü-Nükleer ve Atom Enerjisi alanında doktora almıştır. 1970 - 1980 arası ODTÜ Fizik bölümünde öğretim üyeliği yapan Berkmen, 1979'da Yüksek Enerji Fiziği dalında doçent olmuştur. 1980 ile 2002 yılları arasında Viyanadaki Uluslararası Atom Enerjisi Ajansında çeşitli görevler yaptı ve 30 Eylül 2002'de Birleşmiş Milletler UAEA'dan emekli olup İstanbul'a dönmüştür. Yerli ve yabancı birçok dergide çeşitli konularda onlarca makale yayınlamıştır. Üniversite seviyesinde yayınlanmış Fizik ders kitabı bulunmaktadır. Yıllardır İlkin Türkçe, felsefe, sufizm, ezoterizm ve spiritüalizm konularında araştırmalar sürdürmekte olup değişik konularda konferanslar vermekte ve makaleler yayınlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR