Sinemada 3-D tekniği iki yapımcıyı karşı karşıya getirdi.

James Cameron yeni ‘Pirana 3-D’ filmi üzerinden 3-D’nin (üç boyut) kullanımını sert bir şekilde eleştirdi. Filmin yapımcısı Mark Canton’un cevabı ise gecikmedi.

‘Titanik’, ‘Terminatör’ gibi filmlerle efsaneleşen yönetmen James Cameron, 2009’un son günlerinde, ‘Avatar’la beyazperdeye görkemli bir dönüş yapmıştı. Cameron, geçtiğimiz hafta vizyona giren ‘Piranha 3-D’ ile ilgili sert bir çıkışta bulundu. Yönetmen, “Piranha, 3-D’nin neden her filmde kullanılmaması gerektiğinin bir kanıtı. Çünkü bu durum aracın kendisini ucuzlaştırıyor ve akıllarda yalnızca 70’lerden kalma kötü korku filmlerin kalmasına neden oluyor” şeklinde konuştu.

Cameron’un bu sözlerine filmin yapımcısı Mark Canton’dan cevap geldi. ‘300’, ‘Get Carter’ gibi filmlerin de yapımcılığını üstlenen Canton yazılı olarak yaptığı açıklamada, “James Cameron’un ‘Piranha’ hakkındaki yorumları beni ve filmin yapım ekibini hayal kırıklığına uğrattı. Öncelikle şu gerçeği hatırlatmak isterim ki James, sen ‘Piranha 2’nin yönetmeniydin ve kovuldun. Tür hakkında bu şekilde konuşman utanç verici. 3-D tekniği tamamen eğlence amaçlı ve izleyiciye sadece bunu vaat ediyor. Gerçekten dalga geçiyor olmalısın” sözleriyle Cameron’a cevap verdi.

HABERTÜRK

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.