İki kadın katilin hikayesinin anlatıldığı müzikal Chicago İstanbul’da…

Dünyada 24 ülkede, 250’den fazla şehirde perde açan Chicago, Broadway’in en popüler müzikallerinden biri. Müzikal aldığı ödüllerle de başarısını kanıtlamış bir prodüksiyon. Altı dalda Tony ödülü alan Chicago, aynı adla çekilen filmiyle de altı dalda Oscar kazandı.

1920’lerin ekonomik buhran yıllarında geçen Chicago, kendisini terk etmekle tehdit eden sevgilisini öldüren Roxie Hart’ın hikayesini anlatıyor.

KADIN KATİLLER

Müzikal, 1924 yılında Chicago Tribune gazetesi için Beulah Annan ve Belva Gaertner isimli kadın katillerin mahkemelerini izlemek üzere görevlendirilen Maurine Dallas Watkins isimli gazete muhabirinin aynı isimli oyununa dayanıyor. Watkins, her iki davanın da sansasyonel yönlerine ve bu iki ‘caz bebeği’nin yaşantısına odaklanır.

Müzikalde Roxie Hart karakteri için ilham alınan Beulah Annan, 23 yaşındayken muhasebeciliğini yaptığı Harry Kalstedt’i öldürmekle suçlanır.

24 ÜLKEDE OYNANDI

Roxie Hart, mahkûm edilmekten kurtulmak için Chicago’nun en ünlü ceza avukatını tutar; işlediği suçu, bugünün tabloid başlıklarına şaşırtıcı derecede benzeyen sansasyonel manşetlerle gizleyerek halkı, medyayı ve rakibesi olan hücre arkadaşı Velma Kelly’yi kandırmayı başarır. Mahkeme süresince ifadesini defalarca değiştiren Beulah, “suçsuz” bulunur. Chicago’nun Londra prodüksiyonu, Amerikan müzikali olma ünvanını koruyor.

Gösteri, 1 Ekim Cuma, 10 Ekim Pazar saat 21.00’de Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da. Biletler Biletix’te. Ücret: 80 TL/400 TL.

HABERTÜRK

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.