Ruhum öylesine daralıyor ki, kimi zaman tası tarağı toplayıp çekip gitmek istiyorum bir yerlere. Ama öyle bir kaçış olmalı ki bu, adım bile zikredilmemeli, tek bir tanıdığım yüz dahi olmamalı. Belki de hiç anlamadığım bir dil konuşulmalı. Çünkü bilindik cümleleri duymaktan yoruldu zihnim… Kendimden geriye kaçmak mümkünse öyle dibine kadar bir kaçış olmalı ruhumun zincirlerini kırabilmem için belki de…

Böyle bir şey yok ki!

Her insan kaçmak ister kimi zaman. Ruhu öylesine daralır ki insanın, tası tarağı toplayıp çekip gitmek ister bir yerlere. Ama öyle bir kaçış olmalı ki bu, adı bile zikredilmemeli, tek bir tanıdık yüz dahi olmamalı. Belki de hiç anlamadığı bir dil konuşulmalı. Bilindik cümleleri duymaktan yoruldu zihni… Kendinden geriye kaçmak mümkünse öyle dibine kadar bir kaçış olmalı ruhunun zincirlerini kırabilmek için belki de… Böyle bir şey yok ki!

Kaçamazsın!

Şehrin bitmek bilmeyen gürültüsü, tozu, dumanı… Tadı tuzu olmayan meyve, sebzeler… Çevre kirliliği, insan kirliliği… Çarpık kentleşme, çarpık yürekler… Materyalist beyinler ve bedenler… Gösteriş budalalığı, modernite, hırs, para… Dibine kadar zenginlik ve dibine kadar yoksulluk… Ölenler, öldürülenler, öldürenler… Tecavüz, riya, sapkınlık… Ezenler, ezilenler, yükselenler… İşte sistem bu ve sen de bunun bir parçasısın. Onunsun. O ne isterse, nasıl isterse sen o’sun! Çünkü sen bir kölesin!

Ve sen, kaçamazsın köle! Sen hiçbir yere kaçamazsın!

Ceren Abaza

2 YORUMLAR

  1. Hem zeki hemnaifsin..bu yasta sistemi cozdun.tebrikler..ne kadar farklisin..bukadar karamsar olma..yasitlaringibi eglen..ben senin yasindayken bukadar bukadar bilincli degildim..ben bunu koyunluk ve sistemin kuklasi olmak diye nitelendiriyorum..bravooo.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.