92 yaşındaki Nelson Mandela’nın, 1995’te yayınlanan otobiyaografisi ‘Long Walk To Freedom – Özgürlüğe Uzun Yol’un ardından, ikinci kitabı bugün piyasaya çıkıyor.

Siyah ırkın özgürlük mücadelesinin efsaneleşen ismi, 27 yıllık hapis hayatı, 1990’da gelen özgürlük ve ardından devlet başkanlığı…

Bunlar, Güney Afrika’nın efsanevi lideri Nobel barış ödülü sahibi Nelson Mandela’nın bilinen yönleri; bilinmeyenler ise bugün piyasaya çıkacak olan yeni kitabında anlatılıyor. Türkçe dahil 20 dilde yayımlanan ‘Conversatıons Wıth Myself – Kendimle Söyleşi’, efsane ismin insani yönünü kendi yazdığı mektuplardan, notlardan ve söyleşilerden anlatıyor.

Güney Afrika’nın Nobel barış ödüllü eski devlet başkanı kitapta, sevinçlerini ve hüzünlerini gözler önüne seriyor. Mandela’nın eşine, çocuklarına yazdığı mektuplar, aldığı notlar ve söyleşilerden oluşan kitap, Mandela Vakfı’nın yıllar süren çalışmaları sonucunda oluşturuldu. Kitapta Mandela’nın eşiyle kavgaları, boşanmasının detaylarını, çocuklarına ve mutlu bir aile ortamına duyduğu özlemi görmek mümkün.

Amerikan Başkanı Barack Obama’nın önsözüyle başlayan kitap, Mandela’nın hiçbir zaman Aziz olmadığını dile getirdiği cümleyle sona eriyor.

www.ntvmsnbc.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.