meb-rehberlik-kursiyer-listeleri

Felsefe Grubu Öğretmenleri için kritik bir önem taşıyan kurslarda geri sayım başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu 2014-2015 Şubat dönemi için Ankara ve Erzurum merkezli açılacak sertifikasyon için kursiyer listeleri 04 Şubat 2015 tarihinde yayınlandı. Listelere aşağıdan bakabilirsiniz.

Listelerde adı olmayan adaylar bir dahaki başvuruları beklemek zorundalar, bir gelişme olduğunda buradan duyuracağız, takipte kalmakta fayda var.

Herkes için hayırlı olmasını diliyoruz.

Erzurum Kursiyer Listesi
Ankara Kursiyer Listesi
Kurs Programı ve içerik hakkında bilgi

 

43 YORUMLAR

 1. Bu nasıl iş yakında devlete de atanma hakkı verilir bu bize yapılan en büyük haksızlıktı arkadaşlar susmayalım hakkımızı arayalım böyle bir sertifikayla olmaz bu işler herkes anladım bunu artık

 2. hocam ben felsefe grubu öğretmeniyim yeni mezunum. hiç bir özel okuldada çalışmadım bşvuru yaparken illaki bir özel okuldanmı başvuru yapcaz nasıl olcak anlamadım?

 3. İyi günler hocam. Evet yorumlarda okudum ama tam olarak anlayamadığım için sormuştum. Felsefe grubu öğretmenliğinden bu sene mezun oldum ve herhangi bir kurumda çalışmaya başlamadım. Kurslara başvuru yapmamız için özel kurumda çalışıyor olmak gerekli mi, yoksa biz kendimiz özel kuruma gidip bizim için başvuru yapmalarını mı istiyoruz burayı anlamamıştım. Tekrar açıklayabilir misiniz çok teşekkür ederim şimdiden.

 4. iyi günler ben felsefe son sınıf öğrencisiyim formasyonumu da şuan alıyorum ekim kursu açılırsa kesinlikle başvuru yapıcam ama şartlar tam olarak nedir? yazdıklarınızı okudum ama tam net bir şey söyleyebilirseniz sevinirim. ben bir ilçede yaşıyorum burada rehabilitasyon merkezi var oraya başvuru yapıp onlar benim adıma online şekilde mi yapıcak. rehabilitasyon merkelerinden başka hangi kurumlarla sözleşme imzalayabilriz.

  • Öncelikle kurs açılınca hangi okulsa bu oradan sizin için başvuru yapmalarını rica edeceksiniz, daha sonrada size hangi evrakların istendiğini söyleyecekler evrakları tamamlayıp il milli eğitime teslim edeceksiniz.

 5. Hocam kurs icin pazartesi 8de burada olun dediler ama aksam 8 mi sabah 8 mi bide kurs saatleri calışma saati içerisinde mi olacak acaba belli mi günde kac saat olacağı

  • Hocam atama farklı bir şey kursa alınma onayı farklı bir durum ikisini ayırt etmek gerekli… Atamalar olmasa zaten baştan sakat olur işlemler.. Şu an kursiyer listelerini beklemelisiniz.

  • Mehmet hocam sanırım siz bu prosedürü gerçekleştirdiniz.Bu kurs için başvuru yapan kurum atamanızı ne olarak MEB’te gösterdi? Sertifikayı yeni alan biri olarak sertifikanız olmadanda rehber öğretmen olarak atama yapabliyorlar mı yoksa memur olarak mı atamanızı gerçekleştirdiler ?

 6. illa bir özel okulda çalışmak mı gerekiyor.? ben memurum ve felsefeden yeni mezun oldum.formasyonumda var. bu sertifikayı alabiliyor muyum? teşekkürler.

 7. beni gönderen okul az önce beni aradı başvurum bakanlık tarafından kabul edilmiş. başvurduğunuz özel okulları arayıp ordan kabul dilip edilmediğinizi öğrenebilirsiz. sonuçlar okullara gitmiş….

 8. Benim okulum bu kurs için beni kayıt yaparken okulun öğrenci kontejanı yeterli olmadığı için (120 öğrenci) kayıt alamıyoruz diye mebbisten red geldi .öğrenci sayısının kaç olması gerekiyor acaba ?

   • İlgili istenen evraklarla birlikte başvurunuzun online şekilde yaptırmalısınız bunu da ancak özel bir eğitim kurumu yapabilmektedir. Tabii önce bu kuruma atamanızı da milli eğitimden yaptırmalısınız.

    Teşekkürler

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.