Murathan Mungan okurlarıyla buluşacak, Nisan ayında yayımlanacak yeni kitabı Şairin Romanı’nı anlatacak.

mungan-siirleri-oku

Şair ve yazarlar, “Şimdilerde Ne Yazıyorlar?”etkinlik dizisinde yeni başladıkları, üzerinde çalıştıkları, yayımlamak üzere oldukları kitaplarını okurlarıyla paylaşıyor. “Şimdilerde ne yazıyor” diye merak ettiğimiz yazarlar masalarındaki ve çekmecelerindeki dosyaları anlatıyorlar. Yazarların sırlı dünyası, çalışma odaları okurlara açılıyor. Murathan Mungan, bu dizinin ilk konuğu oluyor.

Mungan, “Şimdilerde Ne Yazıyorlar?” başlıklı etkinlik kapsamında 17 Şubat Perşembe günü saat 18.30’da Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda okurlarıyla buluşuyor. Yazar, son dönemdeki çalışmalarını okurlarıyla paylaşacak, soruları yanıtlayacak.

Mungan’ın Nisan ayında yayımlanacak yeni kitabı Şairin Romanı’ndan bir alıntı:

Kara akik, deniz kabukları, tuz ve zift satan; su mermeri, fildişi, abanoz taşıyan gemilerde çalışmıştı. Tahtaları yılların suyunu emip ağırlaşmış, manevra kabiliyetini çoktan yitirmiş eski, köhne gemilerde canını kaybetmek pahasına uzak ve derin sulara açılmışlığı vardı. Açık deniz gemicilerinden ne çok şey öğrendiğini düşünüyor şimdi. Gemicilerin bildiği hayat başka türlü bir hayattı. Bunu insan, karada, fırtınalı kış akşamlarının fener ışığıyla aydınlatılmış balıkçı kahvelerinde, yapacak bir şey bulamayan sefersiz kalmış denizcilerin can sıkıntısıyla anlattıklarından ya da denizi tükenmiş, sesi tarazlı, kocamış deniz adamlarının usandırıcı tekrarların eprittiği bir örnek hikâyelerinden öğrenemezdi. Karaya çıkan hikâyeler ölürlerdi. Balıklar gibi ölürlerdi. Suyun hikâyeleri suda yaşardı; kendileri çıksa, ruhları karaya çıkmazdı bu hikâyelerin. Orada kalırdı. Denizin ortasında. Karaya çıkanları geri çağırırlardı.

www.ntvmsnbc.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.