nekromantik-filmi-izle

Bir kadının işeme sahnesiyle başlıyor Necromantik… Ölü seviciliğinin hortladığı nadir YAPIMLARDAN…

Bir kaza olur ama çok feci bir kazadır, her taraf ceset parçalarıyla doludur. İki insanın feci şekilde öldüğü bu kaza bazıları için çok iyi bir fırsattır. Ölü sevicileri için… Rob ve sevgilisi için… Necromantik, işte bu çiftin garip ve bir o kadar da karanlık dünyasının kapılarını bizim için aralıyor. Ve bunu yaparken bilindik yolları kullanmamakta titizlik gösteriyor.

Bir kadının işeme sahnesiyle başlayan Necromantik, ölü seviciliğini Freud-vari tarzda konu edinen sıradışı bir kült yapım. Gerek romantizm vurgusu gerekse underground tarafıyla Necromantik, sinema tarihinin belki de en absurt örneklerinden… Ölü hayvanlardan tutun, mezarlıkta seks partilerine kadar her şeyi bulabileceğiniz bir korku örneği. Ayrıca erotik edebiyatın izlerini taşıyarak seyirciye en ucuzundan bir erotik-korku fırsatı sunuyor.

Filmin finalinde kendisini bıçaklayarak öldüren Rob en sonunda hazzın doruklarına ulaşarak seyirciyi epeyce rahatsız etmeyi başarıyor. Bir yandan mastürbasyon yaparak boşalıyor, bir yandan da kendisini öldürmeye çalışarak seyirciye tek kelimeyle harika bir duygu kaosu yaşatıyor. Penisinden fışkıran kanla orgazmın doruklarında gezinen baş kahramanımız Rob artık ölmeye hazır hale geliyor. Bu hareketiyle acının aslında en büyük zevki doğurduğunu bize ispatlıyor.

Rob artık ölmeye hazırdır, tabii eğer mezarda rahat bırakılırsa…

Bu film, yoldan çıkan içgüdülerin ve Nekrofili’ nin damarlarında dolaştırıyor sizi. Romantizmle bezenmiş bir atmosferde bir leşle sevişmenin ne kadar doğal olabileceğini müjdeliyor. Kokuşmuşluğun ve uçlardaki cinsel içgüdülerin dünyasına romantik bir şekilde dalmayı hedefliyor. Ve bunu beceriyorda…

İğrençliğin içinde seksin değişik bir yorumlamasını barındıran Necromantik (1987), aslında çok düşük bütçeli bir film ve yönetmeni Jorg Buttgereit’ in ilk filmi. Bu yüzden izlenmesi gerekli diye düşünüyorum çünkü bu tarz filmlerin en samimi tarafı, teknolojik taraflarının zayıf kalmasıdır ve bunu yaparken sizi sadece hikayeye yoğunlaştırmasıdır. İşte bu yüzden Necromantik, ucuz ama bir o kadar da güçlü bir albeni barındırıyor.

Necromantik, ölülerin dünyasına “Freud’ un penisiyle” dalarak bize romantizmin hala yaşadığını ispatlıyor.

Can Murat Demir

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.