Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı New York’ta Beş Minare filminin galası önceki akşam Kanyon Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Merakla beklenen film izleyicilerden tam not aldı.

Mahsun Kırmızıgül, son filmi New York’ta Beş Minare’nin önceki akşam Kanyon Alışveriş Merkezi’nde yapılan galasına “çok yakınlarım” dediği 200 kişiyi davet etti. Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı filmde ayrıca Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Danny Glover, Gina Gershon ve Robert Patrick yer alıyor. Kırmızıgül’ün arkadaşlarının ve filmin oyuncularının yer aldığı galaya sanat dünyasından da pek çok ünlü sima katıldı. Galaya katılanlar arasında, filmle ilgili olarak Mahsun Kırmızıgül ile polemik yaşayan Sinan Çetin dikkat çekti. Gecede ayrıca Ekrem Bora, Nurseli İdiz, Suavi, Arda Turan, Sinem Kobal, Nebil Özgentürk ve ABD’nin yeni İstanbul Başkonsolosu da vardı.

Kırmızıgül’ün eski arkadaşı Özcan Deniz, yaptığı açıklamada, “Bu film Mahsun’un 10 yıllık hayaliydi. Her şeyini bu filme koydu ve güzel bir şey yarattığına eminim” dedi.

Filmin ABD’li yıldızı Robert Patrick de Kırmızıgül’ü galada yalnız bırakmadı. Oldukça heyecanlı olduğu görünen Mahsun Kırmızıgül, galaya geldiğinde filmin oyuncu kadrosu ile kameraların karşısına geçerek soruları yanıtladı. Kırmızıgül filmde Fırat adında, özellikle dinci tarikatlarla uğraşan, Arapça ve Kürtçe bilen bir polisi canlandırıyor. Fırat yıllardır Deccal adındaki dinci terörist bir örgütün lideri olarak aranan Hacı Gümüş’ü (Haluk Bilginer) iade amaçlı almak için ABD’ye giderken yanına Acar (Mustafa Sandal) adında bir polis daha veriliyor.

FBI’ın yakaladığı Hacı Gümüş ne ile suçlandığını tam olarak bilmezken, Türkiye’ye iadesi sırasında yakın bir arkadaşının (Danny Glover) yaptığı plan sayesinde polislerin elinden kaçıp saklanıyor. Bu arada onu teslim almaya gelen iki polis de New York sokaklarında Hacı’yı aramaya başlıyor.

TARAF

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.