Amerikalı şarkı sözü yazarı ve besteci Joseph Brooks, ölü bulundu.

joseph-brooks-hayati

Oscar ödüllü Amerikalı ünlü besteci ve film yönetmeni Joseph Brooks, İngiliz yazar Derek Humphry’nin bestseller olan “Final Exit” adındaki intihar kılavuzuna göre hareket ederek yaşamına son verdi. 73 yaşındaki Brooks evinde ölü bulundu. Brooks boynuna bir havlu sardı ve kafasına geçirdiği plastik torbayı da helyum gazı tüpüne bağlayarak ölümü tercih etti.

Brooks, ölmeden önce evinin kapıcısına bir arkadaşının geleceğini ve içeri alınmasını istediğini söyledi. Brooks, kendi dairesinin kapısını da “bulunmak istermiş gibi” açık bıraktı ve koltuğunda oturur vaziyette ölü bulundu. Brooks 13 ayrı kadına cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyordu. Brooks, bir filmde rol vermek bahanesiyle kadınlara cinsel saldırıda bulunmakla suçlanıyordu.

Joseph Brooks, “You Light Up My Life” adlı bestesiyle 1977’de “orijinal şarkı” dalında Oscar Ödülü almış ve yine aynı şarkı için Grammy Ödülü’ne layık bulunmuştu. Brooks, aynı isimli bir filmi de yönetmişti. Brooks’un oğlu Nicolas ise bir moda tasarımcısı olan kadın arkadaşını öldürmekle suçlanıyor.

KASIM CİNDEMİR / WASHINGTON
HABERTÜRK

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.