Ramtha. Daha yüksek bir enerji boyutundan, daha üstün bir hayat frekansından 1978 yılından beri Amerikalı kadın yazar J.Z. Knight‘ in bedenini kanal olarak kullanarak insanlara bilgi aktardığı iddia edilen varlık. Akaşa Yayınları‘ nın bastığı seri kitapları vardır bunun… Kitaplarda ki bu kitaplar konferanslardan kitaplaşmış, kendisini eski Hint inanışlarında geçen ram, ve dünyanın ilk fatihi olarak tanımlamaktadır. Sanırım en popüler kitabı eşruhlar… Kadıköy’ de sahaflarda gezerken rastlayarak kitabı “hayatınızın kadınını ya da erkeğini bulmanın kısa yolları ” şeklinde anlayıp atlayan kitle sayesinde iyi satış yaptı… Kitap bu açıdan bakınca aslında ziyadesiyle eğlenceli çünkü kitapta Ramtha‘ nın dinleyicilere fizik, kimya, evren oluşum, ışık, spektrum, hücresel ruh belleği, tanrı , birey, yaratıcılık, tekamül gibi kavramlardan bahsederken bir anda konuşmasını kesip “tabii sizin hiçbir şey umrunuzda değil, hadi eşruhlarımızı bulup bir an önce yatağa atalım derdindesiniz…” dediği bir bölüm vardır. Sırasıyla asi, barbar, savaşçı, rüzgar ve son olarak da Tanrı’nın kendisine dönüştüğünü iddia eden Ramtha, Atlantis’in varlığının kesin olduğunu çünkü kendisinin oralı olduğunu söyler.

https://eksisozluk.com/ramtha–285419

 

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

1 Yorum

  1. bu karı baştan sona oynuyor!!hiiçç samimi değil!!hep rol yapıyor,zaten bu konuda da özel eğitimli belli!bu kafire kızı kafireye ALLAH hidayet versin,nasip etmeyecekse de KAHHAR ismi şerifiyle kahretsin..!!..ALLAH’ın kutsal kitaplarıyla alay etmeye hakkı yok!!onlara e-posta gibi görüyor!peki,Sümer ve eski Mısır yazıtlarını neden böyle görmüyor?*!onları YARATAN kim?*..onlara bu bilgileri verenler kim?*..Enkiler mi?..pekii,onları yaratan kim?*..hep yarım bırakıyor,SIR SIR diyor,nasıl olacağını,ne olduğunu onu nasıl elde edeceğimizi söylemiyor!..yemezler!..neden Sümerlerle dalga geçmiyor!..tanrılar diyor,enkiler bu dünyaya gelipte biz tanrıyız bize tapın diyerek milleti zorla taptırıpta köle yaptılar,ancak insanlığı Peygamberlerin ilimleri kurtardı..hiç kimsenin inancıyla alay etmeye hakkı yok bunun!..Kuran da ayet var:ALLAH İSTEMEDİKÇE SİZ İSTEYEMEZSİNİZ,ALLAH DİLEMEDİKÇE SİZ DİLEYEMEZSİNİZ!..buyuruyor..

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.