2012 yılından itibaren çalışmalarına devam eden Poedat Kolektifi, Poedat Dergisi’nin 5. sayısını yayımladı! Yayın hayatında birinci yılını dolduran mevsimlik düşünce ve kültür dergisi okurlarına, yazarlarına ve destekçilerine sunduğu metinle hem teşekkürlerini iletiyor hem de 2015 Güz sayısını tanıtıyor.

poedat.dergi.tanitim_1

Dergimiz 2015 Güz ile birinci yılını tamamlıyor; heyecanımızın yıl dönümündeyiz. Şimdiye değin yayımladığımız 4 sayıda 26 yazar 42 yazıyla var oldu; 1000’e yakın dergiyi İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli kentlerinde okurlarımızla buluşturduk. Matbaadan çıkışını izlediğimiz her sayfanın içimize bir parıltı sermediğini söylersek yanılırız. Bir yıldır basımda, dağıtımda, tasarımda hiçbir karşılık beklemeden elini taşın altına koyan, bize inanıp tutkumuza ortak olan onlarca değerli insanla beraberiz. Bizi geleceğe taşıyan herkese yeniden ve yeniden teşekkürler, sevgiler, iyilikler…

Poedat Dergisi birkaç değeri yükseltmeye çalıştığımız ortak bir emeğin ve özverinin ürünü. Her ne kadar daha fazla büyüme arzusunu içimizde taşıyor olsak da genelgeçer söylemin indirgemeci, tüketici, ticari dünyasının dışında kalmak bizi biz yapıyor. Büyümek, dilimizde kuşatıcı, daraltıcı değil yaratıcı, açık bir çınlama sağlıyor.

22 Ağustos’ta Moda’da gerçekleştirdiğimiz Poedat Dergisi Zirvesi #1’de yazarlarımız ve okurlarımız ile bir araya gelmeyi amaçlamıştık. Poedat Dergisi’nin ölçeğiyle karşılaştırdığımızda Türkiye’nin farklı kentlerinden, hatta yurt dışından katılımcılarımızın olması bizi gururlandırdı. Zirvede yazarlarımızın ve okurlarımızın bağlılığını güçlü bir şekilde hissettik, gelecek sayılar için getirilen yenilikçi yaklaşımları ayrıntılı olarak irdeleme fırsatımız oldu. 5. sayımıza geçiş yaparken başlangıç yılımızda Poedat Dergisi’ne hâlihazırda bağlanmış olan herkesi selamlıyoruz. Biz hep sizi arıyoruz.

2015 Güz sayımızda 7 yazara yer veriyoruz. Eskiz adlı deneysel çalışmasıyla Orhun Canca, İlkellik Manifestosu (5.Bölüm) başlıklı düz yazısıyla meczup, Siz Hiç Küre Şeklinde Bulut, Koni Şeklinde Dağ Gördünüz Mü? makalesiyle A. Hıdır Eligüzel, Fragmanlar 1 makalesiyle Ulaş Bager, İsrailoğulları’ndan Kalma Bir Güneş veBütün Bu… şiirleriyle Turgut Can Özdemir, Khôra şiiriyle Anıl Kahvecioğlu ve Hiç Değilse öyküsüyle Mehmet Şimşek sayfalarımızdaki yerini alıyor.

Yeni bir güz, Poedat Dergisi takviminde yeni bir yılın ilk günleri…

Umutla…

Poedat

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.