rehberlik-kursu-ne-zaman

2015 Yılı Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitim Planına göre “Rehberlik Kurslarının” düzenleneceği tarihler belli oldu. 2 bin kişi rehberlik kursuna alınacak. 9 Şubat’ta başlayacak 500 kişilik ilk kurslara başvurular 26 Ocak’ta bitiyor. 1500 kişilik kursların başvuruları ise daha sonra yapılacak. 

Not: 26.01.2015 tarihi itibariyle başvurular son bulmuştur herkes için hayırlı olur umarım.

rehberlik-kursu-faaliyet

 

http://www.haberkpss.com

24 YORUMLAR

 1. Sayn editör soruyorm size sisteme 2.defadır giriş yapamadm bana açıklarmsnsz 22saniyede sistemin kaytlar dolmuştur yanıtını vermesini.

 2. Merhaba Hocam, bu evraklarda aslı gibidir kaşesini Milli Eğitim Müdürlüklerimi vurucak ve transkripten hangi dersler olduğunu memurlar bilirmi? . İlçe milli eğitim müdürlüklerinden başvuru yapılıyor mu?

 3. Merhaba..Kursla ilgili tüm ayrıntıları okudum..Sormak istediğim atama dershaneden olabilir mi ve atamayı başvuru tarihinden önce yaptırmak mümkün mü? Çünkü siz başvuru tarihinin kritik bir zamanlama olduğunu söylemişsiniz.. Mesela bir önceki kursta başvuru ve bitiş aynı günü gösteriyor 26 ocak..Yani kurum atamayı ve başvuruyu aynı gün yapabilir mi? Teşekkürler..

  • Hocam dersaneler kapatıldı nasıl atama yapsınlar? Bu işin ön şartı zaten özel bir eğitim kurumunda çalışıyor olmanızdır. Dersaneler atama yapamaz. MEB üzerinden atamanız bir ya da iki gün içinde gerçekleşebilir bu biraz da MEB deki evrak işlerinin hızına ve kurumunuzun hızlı çalışmasına bağlıdır. Evraklar hazırsa genelde sıkıntı yaşanmaz, bir iki gün içinde atamanız yapılır. Tabii yasal bir engel yoksa.

   • Dershanelerin kapatılma sürecinden haberim var.. ama hepsi kapanmadı.. yaşadığım ilde 2 tane var.. bi süre daha devam edecek galiba.. daha önce ama yılını tam hatırlamıyorum yanlış olmasın ya 2008 ya da 2010 dershanede çalışan felsefe grubu öğretmeni bi arkadaşım rehberlik kursu almıştı..bu sebepten sormuştum..Teşekkürler..EKİM KURSU İÇİN RESMİ YAZI ÇIKMADAN MEB ATAMA YAPABİLİR Mİ? KURSİYERİ MEB Mİ YOKSA KURUMUN KENDİSİ Mİ SEÇİYOR? TEŞEKKÜRLER..

 4. Başvuru ilanını hangi siteden takip edelim? Ve başvuru için kurumlarin mebbis şifresi zaten var mı başvuru sırasında mı alınacak? Yanıtlarsaniz çok sevinirim

 5. mrhb. sözleşme şartı bulunuyor. bu sözleşmenin en az 1 yıllık vs. gibi bir şartıda taşıması gerekiyor mu ? bir de ssk yı basvuru yapmadan öncemi yoksa basvuruyu yaptıktan sonra da yapabiliyormuyuz ?

  • Bakınız önce başvuru sonra atama daha sonra sgk piriminizi ödemelisiniz. Bu ödemeyi kurstan sonra da yapabilirsiniz kurumunuza bağlı. Bu süreç hakkında size meb den de bilgi vereceklerdir.

 6. Merhaba. Ben İstanbul’da yaşıyorum. Bu kurs için bir başka Şehire başvuru yapabiliyor muyum ? Ve bu kurs genellikle kimlere çıkıyor ?

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.