Uyumaya çalışıyorum ama nafile… Gözlerim kapanmıyor, sonunda göz kapaklarıma açılması imkansız bir bant çekeceğim. Uykunun verdiği huzurla mutluluğa ulaşmak istiyorum ama nafile…

Bir türlü göz kapaklarım kapanmıyor.

Gözlerimi yuvalarından çıkaracağım sonunda! Tam elim gözüme gidiyor o anda biri tutuveriyor elimden. Sadece “Yapma!” sözü çınlıyor kulaklarımda. Artık sadece gözüm ve kulağım var. 3 maymunun 2’si kaldı elimde. Görüyorum, duyuyorum ama konuşamıyorum.

Dilim tutuldu… Beni tekrar konuşturabilecek bir sebebe ihtiyacım var ama o anda kimse görmüyor ya da görmezden geliyor. 3 maymunun 3.’sü gülüyor bana uzaklardan ama ona ulaşamıyorum bir türlü. “Seni umursayan birini bul!” diyor bana uzaklardan, “Karanlıklara mum tutup arıyorum!” bile diyemiyorum. Sadece gözümden bir kaç damla yaş akıyor ama onu da bıktırmak istemiyorum, o yüzden hızlıca siliyorum birkaç damlayı. Yalnızlığımdaki dostlarımı da kaybetmek istemiyorum.

Uyuyamıyorum…

Dostum bildiğim göz yaşlarım hep yanımdalar, yüzüme dokunuyor ıslaklıkları. Bir şey ilk defa bu kadar yakın bana… Bir şey ilk defa bu denli anlıyor demek istediklerimi. Gözlerimden akarak yoruyorlar beni “Uyu Sezen!” diyorlar bağırarak ama en yakınlarımı bile dinleyemiyorum… Uyuyamıyorum… Yine beni en çok sevenleri üzüyorum…

Ama yine de her şeye rağmen beni en çok seven göz yaşlarım benden vazgeçmiyorlar… Beni terk etmiyorlar… Hayatta teşekkürü borç bildiğim DOST! Gözyaşlarım sonsuza kadar yanımda olacağınız için “Teşekkür ederim!”

Sezen Aksu

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.