Shelter

Shelter bir şeytan çarpması örneğini başarılı şekilde perdeye yansıtıyor.

Hayatta doğaüstü güçler mi, psikoloji mi yoksa Tanrı mı daha etkilidir? Sorunun cevabını bu filmde bulmak mümkün. Bir psikolog olan Cara Harding (Julianne Moore) çeşitli vakalarla ilgilenmektedir. Bu vakalar genelde seri katiller ve cinayetlerle ilgilidir.

Cara Harding bu kez öyle bir vakayla karşılaşır ki onu ne Tanrı ne eğitimi ne de bir başkası kurtaramayacaktır. Öyle ki kendisiyle birlikte kızı ve babası da bu vakaya dahil olacaktır.

Shelter Katolik inancından, cadı kültürüne kadar birçok alana atıfta bulunan hem psikolojik hem de para normal olaylarla desteklenmiş. Bu yönüyle bir Hollywood klişesi yaratsa da oyuncu performansıyla izlenebilir bir film. Başrollerinde Julianne Moore ve “Tudors” adlı televizyon dizisinden tanıdığımız Jonathan Rhys Meyers yer almış. Efektleriyle fazla göz dolduramayan film, hikayesinin özgünlüğüyle, oyuncu performansıyla dikkat çekiyor.

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR