Ana SayfaYazarlarSiz de "İyi Kuyular" Dileyin Bendenize

Siz de “İyi Kuyular” Dileyin Bendenize

Hayata dair bir tez yazmaya kalkışırsam sadece beni etkileyen benim kelimelerle yüz göz olmamda önemli bir etkisi olan Nilgün Marmara üzerine yapmak isterim. Hayata tutunamayan ruhların kalplerindeki yaşamı ve var olma lanetini geri almak ve tanrıya iade etmek için. Sinirli bakışlarla ürkek adımlarla bu sonlardan bir rüzgâr gibi geçip gitmek için hiçbir şeyi umursamadan dalmak için artık denizlere tutulmuş bir yakamozun gözyaşlarında geceye indireceğim haykırışlarımı. Bir çocuğun kurumuş yanaklarını öpüp bir şiir bırakacağım. Artık adımlarımı saklayacağım gündüzlerden. Dalgın yüreğimin acısını dindirecek şeyin intihar olduğunu bilip gitmeyi deneyeceğim ömrümün sonuna kadar. Kuşlara benden sonra iyi bakacak çocuklara olan inancımla yüreğim huzurlu bir şekilde bedenimi toprağa vereceğim. Martılar ağlayınca denize, bende hasretimi kanatlarına bırakıp gideceğim. Hayatın neresinden dönersem elimde kalan sağlarımla içime bir huzur dolacak ve beni hep korkmakla tehdit eden ölüme meydan okuyacağım öyle bir güleceğim ki artık peşimi bırakıp beni ve ruhumu kendi yokluğuna bırakmayı kabul edecek artık. Savaşlara yenik düşen bir insan değilim sadece bu savaşın ya da bu zaferin bir parçası olmayı reddediyorum. Ne bir kimliğin ne de bir ırkın parçası olmayacağım kimliğimi yakacağım ve adımın bir mezar taşına yazılmasını reddedeceğim. Bir mezar taşımın olmasını istemeyeceğim. Balıkların bedenimin üstünde yüzmesine izin vereceğim. Geldiğim yerin uçurumunda hiçbir şeye ait olmadan atlayacağım. Bir yanımda mavi bir deniz bir yanımda intihar kokusu olacak. “Reddediyorum” artık her şeyi deyip bağıracağım insanlara. Beni içine hapsettiğiniz kokuşmuş varlık anlayışınızla hiç uyuşan bir yanım yok diyeceğim ve gideceğim. Nilgün Marmara’n dediği gibi ve size doğru son defa bağıracağım.

“Sizde iyi kuyular iyi kuyular dileyin, ben denize.”

İçime bir yosun kokusu çekeceğim genzimi hep yakan bu varoluşa ve hayata tatlı bir ninni ile veda edip uykuya dalacağım. “Diyeceğim ki masal bitti iyi uykular zayıf ruhum ve içimdeki acı çeken çocuk…”

Sonya Bayık

Konuk Yazar
Konuk Yazarhttp://www.felsefehayat.net
Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız makalelerinizi themetallords@hotmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR