Ünlü şarkıcı Teoman resmi sitesinden müziği bıraktığını açıkladı…

teoman-muziigi-birakti

Teoman resmi sitesinden müziği bıraktığını açıkladı:

Sevgili arkadaşlar; müziği bırakıyorum. ya çok çok uzun bir süre. Ya da büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere. 3 Eylül Berlin son konserimdir.

Anlatayım nedenini; önce küçük bir açıklama; sanatçı denilen yaratık, dünyayla çözemediği bir sorununu başkalarına saçma gelecek bir işi çok önemseyerek halletme yoluna giden kişidir. Benim durumumda gitar çalmak, şarkı söylemek vs. oluyor bu saçma iş. Ama ben şarkı yazma işini hep çok önemsedim, onu hep kolladım. hayallerimdeki kahramanlarımla yarıştım, bu dünyaya inmedim bile. çok sevdiğim şarkılarımı yazdım.

Hep olduğum kişi kalayım diye de çok uğraştım, çok çalıştım. bir kaç prensibim oldu, onları da kollamaya çalıştım. her zaman istediğim kadar iyi bir insan olamadım. ama çalıştım.

küçücükken bu ülkede rock müziğe dair bir hayal kurdum, nerede ne varsa takip ettim, ardına düştüm, her şeyini gözledim, inandım. Hayal olduğunu bile bile. Neyse, işte bu hayal artık beni tatmin etmiyor. Kendimi, arkadaşlarımı hayal kırıklığı içinde görüyorum. Bir özgürlük ve gerçeklik duygusu peşine düşmüştüm, pozisyonum meğer onu temsil etmiyormuş. sadece sahnede yaşayabildiğim bir hayal bu çünkü. bir çok arkadaşımdaki hayal kırıklığı bende de var.

Bu hayal beni tatmin etmeyince, önemli olmadığını bildiğim diğer bazı hayallerimi sembolik olarak şu önümüzdeki 1,5 senede gerçekleştirip müziği bırakayım bari dedim, daha da çok çalışmaya karar verdim. gizli tuttum kararımı, kimseye de söylemedim. Hatta yalan bile söyledim çalışanlarıma. Ama bir süredir kendime bakıyorum ve çok yorgunum. O yüzden pes diyorum. böylece düzelmesi aslında çok uzun yıllar sürecek problemleri 1,5 senelik bir intihar saldırısına dönüştürmeyeceğim. Gerçekte bir önemleri yoktu, hayatın gerçekleriyle uğraşmamak için hayal edilmiş şeylerdi. inanması her zaman kolay olmuyor.

Böylece, boşu boşuna kendimi de, çalışan dostlarımı da yormamaya karar verdim. kendimi yorarken, onları da çok yordum, üzdüm. Çok teşekkür ederim hepsine.

Sizlere de.

Bu bir hüzün yazısı değil, bir rahatlama yazısıdır.

-teoman

1 Yorum

  1. aaaah aaaah..Teomanın yokluğu çook hissedildi bence..onu çook özledik,o tatlı mırıl mırıl sesini,şaırane bestelerini,özgün müziğini..belkı bunalmıştır sıstemden..bence teoman ınternational bır star olabılır.kontaklar kurulursa neden olmasın?

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.