Ana SayfaEditörWrong Turn I, II

Wrong Turn I, II

İlki 2003 yılında çevrilen ve yayınlanan serinin ilk filmi dağ adamları efsanesiyle başlıyor. Randevusuna yetişmeye çalışan psikoloğun yanlış bir yola sapmasıyla başlayan hikaye 6 insanın ormandaki ucubelerle olan kurtuluş ve mücadele hikayesini anlatıyor…

Önlerine çıkan her insanı öldürmekten zevk alan bir aile karşımızda… Ensest ilişkilerle çoğalan tam bir ucubelik sergileyen bu aile gözlerden uzak bir orman evin de yaşamlarını sürdürmektedir. Sadece öldürmeyi bilen bu insanların için sürek avı başlamıştır.

Flim dağ adamlarının yaşantısına dair birçok anektodu da gözler önüne seriyor. Onların neyle beslendiğini ve nasıl hayatlarına devam ettiklerine dair birçok ayrıntıyı…

Tamamıyle vahşi ve ilkel bir ortamda geçen film, gerilimle dolu orman sahneleriyle de dikkatleri çekiyor bu bağlamda aslında korku açısından hiçte fena bir örnek değil…

Serinin ikinci bölümde ise bir realty show gereği Virginia taraflarında ki ıssız ormana giden bir grubun ölümle yaşam arasındaki mücadelesi gözler önüne seriliyor. Yine kan ve yine ölüm başrollerde… Değişmeyen tek şey ise pislik ve uçuşan kelleler… Sadece bu seferki biraz daha eğlenceli olacaktır. Bu bölümün kahramanı ise realty show oynucularından olan emekli askerimizdir.

Şimdiler de klasikleşen bir anlayışın -yamyam aile hikayesinin- belki de ilklerinden olan bu korku serisi sonradan çekilecek olan “Tepenin Gözleri” serisinin de kaynaklığını yapıyor.

Bunların dışında oldukça sürükleyici bir film olması da dikkat çekici.

IMDb den I. Bölümüyle 5.9 ve ikincisiyle 5.6 alan film için söylenebilecekler bunlar…

İzleyin ve kararı siz verin…

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR