Ana SayfaEditörUaral ve Sounds of Pain

Uaral ve Sounds of Pain

Sounds of Pain, bir Uaral klasiği… Bu sabah işe gelene kadar dinlediğim uzun metrajlı bir şarkı. İnsanı karamsarlığın ötesinde kayboluşa, unutulmuşluğa hatta hiçliğe sürükleyen bir şarkı. Klasik gitarla İspanyol ezgileriyle yoğrulmuş bir melodik yapısı var, artı olarak vokaller “scream, brutal” denilecek kadar güçlü ve akıcı…

Uaral gerçekten de metal müzik camiasında farklı bir yere sahip, çok fazla görünmeyen popüler olma kaygısı gütmeyen bir grup. Gerek altyapısıyla gerekse şiirsel yoğunluğuyla diğer Doom Metal eşrafından çok farklı, vokaller acı dolu, melodiler ise teknolojik herhangi bir bir materyal barındırmıyor ve bu Uaral müziğini doğal kılıyor diyebilirim. 3. dünya ülkelerinden bu tarzda sağlam altyapılı ve istikrarlı grup sayısı az olsa da Ural Şili’ yi iyi temsil ediyor ve edecek de…

Hep uzaklara daldıran, düşündüren, yağmur sesine hasret bir tınısı var Uaral’ın. Ne diyeyim ki, bence dinlenesi bir grup ve biraz acıya meyilli karamsar bir ruhunuz varsa sizin için biçilmiş kaftan!

Uaral kategorisine ait bir kaç şarkı… Ayrıca ekşisözlükte bakın neler söylenmiş ve tabiki itü sözlükte de kendilerinden bayağı bahsedilmiş.

Diskografí:
Sounds of Pain (2005)
Lamentos a Poema Muerto (2007)
Demos y EP
Uaral (1997)
Laments (1998)
From the Agony to the Hopelessness (1998)
Acidal (2004)

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR