Ana SayfaSpiritizmBeyti Dost Celse: 6

Beyti Dost Celse: 6

Doğru olunuz. Biz, her şeyi işiten ve bilenlerdeniz. Siz, sadece size söylenenleri, size öğretilenleri ve düşünerek bulduklarınızı bilirsiniz. Kazanmayı istiyorsanız, kazancı tevazuda arayınız. Mucize istiyorsanız ki bu sizin arzularınızın en büyüğüdür. Onu düşüncelerinizde bulabilirsiniz. Rahatlığı arıyorsanız, onu, bütün kötülükleri terk etmekle elde edebilirsiniz.

İnanmak, sadece inananları kurtarır. İnanmayanlar kör olmaya mahkumdurlar. Size bunu söyledim. Bırakınız inanmasınlar. Zararını kendileri çekecek. Onlara mucizeler gösterilecek, onlar ona da inanmayacaklar. İnandıkları zaman her şey çoktan bitmiş olacak…

– Ruh alemince yeryüzü halkına bir yaklaşma metodu tasarlanmakta mıdır?
– Bu, eskiden beri yapılan şeydir. Size sizi aydınlatmak, doğru yolu göstermek için gönderilenler çok, onları bilmiyor musunuz..? Yine size yaklaşılacak ta ki, siz iyiyi göresiye kadar. Bu muhtelif şekillerde olabilir. Bunu, sizin olgunlaşmanız, hadiseler ve zaman tayin edecek…

Durum neyi icap ettirirse o muhakkak olacaktır.

– Bugünkü materyalist dünyada daha üstün bir şuur haline ulaşmak nasıl gerçekleşecek?
– Bunu, sizi ikaz edenler düşünmenizi istiyorlar. Bunu düşüncelerinizle bulacaksınız. Zekanız onu bulacak kadar, anlayacak kadar tekamül etmiştir. Bu sizin için an meselesidir. Önce inanmayı öğreniniz. Size daha önce inanmanın ne olduğunu, nasıl inanmanız lazım geldiğini kontrolü elden bırakmamanızı tavsiye etmiştim.

Öyle inanınız… Onu öğreniniz. Her şey güzeldir. Her şey sizin için gönderildi. Neden onların kıymetini bilmiyor, hakkınız olan huzuru kazanmak istemiyorsunuz..? Size verilen ekmeği almasını biliyorsunuz da size verilen iyi fikirleri, sizin için iyi olan şeyleri neden kabul etmiyorsunuz.? Bunlarda başkası için bir menfaat mi vardır.? Yalnız sizin için faydalı değimlidir.? Bunlarda size zararlı olan şeyi bulabilir misiniz.? Hala neden inanmıyorsunuz..? sonunda mahvolacaksınız..! Sizin için endişesi olanlar, sizin için şimdiden üzüntü duyanlar, sizden daha iyi düşünebiliyorlar ki, o hisleri duyuyorlar. Sizde onlar gibi olabilirsiniz. Zekanız var, aklınız var, düşünün…

Şimdiye kadar, sizin için hayırlı olanları sadece düşünenler buldular. Düşünerek onlara ulaştılar. Her şeye düşünülerek ulaşılır. Düşününüz. Mantığınızla ölçerek, mantığınızın kabul ettiği şeye inanırsınız. Doğru yoldan ayrılmamış olursunuz. Mantığınız sizin kılavuzunuzdur. Onu elden bırakmayınız…!

Vakit kıymetlidir..! Dünyada olgulaşmayan insanlar, aramıza gelemezler. Aramıza girebilmek için olgunlaşmak şarttır. Bu bir nizam, bir kaidedir ki bozulmaz. Herkes ona dünyada ulaşır.

– Olgulaşmasını bitirememiş bir varlık kıyamet gibi bir olayla karşılaşırsa- Sorusuna cevaben)
– Bunlar henüz söylenmesi lazım gelen şeyler değil, ilerde size hepsi ayrı ayrı izah edilecek. Sabırlı olunuz. Nasihatlerimizi dinlemiyorsunuz, anlamıyorsunuz veyahut anlamak istemiyorsunuz. Vakit çok az, acele ediniz. Zeka herkeste bir, akıl herkeste vardır. Zekanız ve aklınız, ruhunuzun terbiyecisidir. Aklınızı kullanınız Herkes olgunlaşmayı bu dünyada yapar. Olgunlaşmayanlar tekrar imtihan edilecekler.

– Düşünce- hakkında sorulan soru üzerine
– Denizi büyüktür. Size zirveye çıkmanızı söyledim. Zirveye çıkınız. ki bilginin ve düşüncenin büyüklüğünü görüp kendi küçüklüğünüzün farkına varınız. Aşağıdan sadece önünüzü görebilirsiniz. Zirveye çıkın. Düşünce akıl ve mantıkla olur. Aklınız ruhunuzun terbiyecisidir. Tecrübeler size doğruyu, iyiyi, hakikati göstermez mi..?
– Kıyametin zamanı- hakkında sorulan soru üzerine)
– Zamanı, sizin düşünerek bulduğunuz şeyin doğruluğu tespit edecek. Doğruyu bulursanız kurtuluş vardır. Bulmakta gecikirseniz zaman çabuklaşacak. O sizin imtihanınızın neticesine bağlıdır.

– Yükselen Ruhların bir olması- hakkında sorulan soru üzerine
– Üstün seviyeye varan insanlar zaten bir şeyi düşüneceklerinden birleşmiş sayılırlar. Buradaki birleşmede, her şeyin bir, her şeyin aynı oluşudur. Doğru olunuz. Doğruluğu seviniz.

04 Kasım 1964

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR