Zamanın Işığı

Gözler birleri, gönüller binleri görürken modern köleliğin bıraktığı hazlar ve gerçeklik hisleri ile aynı berduşluğun izlerini taşımaktayız. Maddesellikten kopamayıp yalnızca ona sahip olmaya çalıştığımız, aynı zaman da elde ettiğimiz kadar kölesi olduğumuz hayatlarımız gerçek iradeden uzak. Bilinçsizlik bilinciyle harmanlanmış durumda…

Yaşam mekanizması içinde sakladığı gücü, onu takip eden farkındalıklarla paylaşmaktadır.

Hayatsal bilinç tek doğru olarak kodlanmışken gönül dokularımıza, üzerini örten maddesel aleme kapılıp aynı alışkanlıkların doyurduğu açlık dürtüleriyle huzurlu olduğumuzu sanmaktayız.

İnsanı özünden uzaklaştıran her an kendi gizemini taşıyan bir esintidir.

Uzaklaştıkça açılan mesafelerin farkındalığı “düş” mü, “gerçek” mi? ayırt edilmez karmaşayla bize ait olanın unutturulmaya çalışması süzgecidir.

“an” dan az, “zaman” dan çok ufukta, gecesiz gündüzü bilinçsiz yaşayanlarız! Parçalanmaz bütünlüğü görmezden gelerek ne yarına ne de düne doğru anlamını veremeyiz.

Işık kalptedir, yürektedir. Aydınlanıp perdeli gözlere görünense Dünya dediğimiz zerrenin biçimsel yansıması, duruşudur. Ruh dediğimiz anahtar, sadece kendi kilidi için vardır. Açılan kapılar ilham olur diğer anahtarlara. Yoksa giz kapıları meçhullüğü yaşamaya devam edecektir… Görünen ve görülen her şey ancak ışıkla vardır. Yani her ne olursa olsun görüntünün özü ışıktır…

Zamansa sadık bir nöbetçidir, kendi  devranına aşık olan…

Serdar Bayraktar

Serdar Bayraktar
Serdar Bayraktarhttp://www.felsefehayat.net
1984 Ankara doğumlu, memur bir ailenin küçük çocuğuyum. İlk ve orta dereceli okulları Ankara'da okudum. Niğde Üniversitesi Radyo Tv Yayımcılığı 2006 yılı mezunuyum. Resim ve müziğin de önemli yeri olduğu hayatımda yazmak çok daha heyecan verici bir duygu. Bu yüzden yazmayı her şeyin önünde tutuyorum. Ankara'ya aşığım ve hayatımı orada devam ettiriyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR