Ed Gein

Seri katillerin hayatlarını anlatan o kadar çok film var ki… “Ed GEIN” bunlardan sadece birisidir. Ed Gein’in insanın midesini kaldıran suçları,geçtiğimiz otuz yılda çevrilen en korkunç üç film için esin kaynağı olmuştur. “Psycho”,”The Texas Chainsaw Massacre” ve “Silence of The Lambs”…

Gein’in işlediği suçlar o kadar sıra dışı ve tüyler ürperticiydi ki; Amerika’yı neredeyse kırk yıldır etkisi altında tutmuştur.

Gein, sürekli olarak kendi cinsiyetinin yani erkek doğasının günah dolu olduğunu anlatıp duran,aşırı mutaassıp, hükmedici bir anne tarafından yetiştirilmişti. 1945’te annesi öldüğü zaman, tüm hayatını korkunç bir baskıyla yönlendiren bu kadının hala duygusal olarak esiri olan 39 yaşında bir bekardı.

Gein, annesinin odasının pencerelerine tahtalar çaktı ve odayı sanki bir mabetmiş gibi senelerce muhafaza etti. Ancak evin geri kalan bölümleri kısa zamanda çılgın bir adamın sapkınlıklarla dolu mezbahasına dönüştü. Film, bu sapkın adamın ne kadar ileri gidebileceğini gözler önüne seriyor. Parafiliden tutun, ölü seviciliğine (nekrofili) kadar her türlü sapkınlığa bu filmde şahit olabilirsiniz.

Bu filmde Amerika’nın en meşhur seri katillerinden Ed Gein’in hayatına dair tüm ayrıntıları bulabilirsiniz…

İyi seyirler…

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR