occult-felsefehayat_1

T. M. : Hayat, ölüm ve yaşamın tadını aynı anda tadarak her birini göz ardı etmektir…

C. M. D. : bu yol ölümsüzlüğe çıkar o zaman kardeşim.

T. M. : Doğrusu nereye çıkacağını henüz anlamış değilim kardeşim, uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece…

C. M. D. : oy oy bu yolun sonu belirsiz yani? o zaman birlikte söyleyelim türküyü: bilmiyorum ne haldeyim gidiyorum gündüz gece!

T. M. : Sevinilecek yanı da var kardeşim, maddiyatı aştık…

C. M. D. : maddiyat çok gereksiz kardeşim, görünmezliği istiyorum ben, kendi istediğim dünyada kendi yarattığım değerlerle, varlığını hissettiğim insanlarla yaşamak istiyorum.

T. M. : Ama bir ince nokta var, değer verdiğin insanlara ölümü ve yaşamı aynı anda tattırmamışsan onların gerçekten verdiğin değere layık olup olmadıklarına anlayamazsın..

C.M.D. : değer vermekten yana değilim, sadece onları hissetmek istiyorum, çünkü bendeki terslik de bu zaten, hissetmediğim insanı sevemem ve ona değer de vermem

T. M. : Bence bir insanı Tanrısal hislerinle hissedebilirsin ama o insan yetersiz kalabilir ve hislerini boşa harcamış olabilirsin…

C. M. D. : olsun değecek biriyse bu yüke hazırım kardeşim

T. M. : Umarım acı vermez bu sana kardeşim, çoğu zaman sonluk acı verici olur…

C. M. D. : örneğin uzaklarda bir yerlerde hatta adını bile duymadığım bir kasabada bir kardeşim var, henüz yüzünü bile görmedim, elini sıkmadım, birlikte yemek yiyip bir şeyler içmedim ama onu hissetmek büyük bir haz ve çok derin bir acının son bulması gibi. sence bu nedir? sence neyi arıyorum? kendimi? ya da???..

T. M. : Kardeşim bu Tanrısal hislerin tartılmasıdır, örneğin bu dediğiniz insan derin hislere sahipse ve Tanrısal hislerin ne olduğunu biliyorsa o zaman her iki tarafında kazanacağı bir bilgi ışığı olacaktır…

C. M. D. : o bilgi ışığını istiyorum, he de bütün zerrelerine kadar.. içime sızsın bütün ateşi… not: kardeşlik yaşamla ilgili bir şey değil bence, hatta ölümle de ilgili değil, kardeşlik bence her ikisini de el birliğiyle yenmektir.

T. M. : Bence kardeşlik iki kişinin bir gün yaşaması durumda diğerinin ölebilmesi, yaşayanın ölmesi durumunda diğerinin dirilmesidir…

C. M. D. : o zaman birbirinden beslenen iki varlık gibiler ne dersin?

T. M. : Bence bu en güzel anlatım oldu kardeşim…

C. M. D. : o zaman ölümde ve yaşamda benimlesin demektir kardeşim!

T. M. : Şüphesiz ki kardeşim…

28.12.2012

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.