varolus-okult-yazilar

Sessizliği dinleyen insanlar sessizlikte varolan seslerden korkmazlar.

Bu sessizliği dinlemeniz sizin için çok önemli olmalıdır. Çünkü arayışlar devam etmektedir. Onların bazıları görür bazıları görmezler ama devam ederler sessizce arayışlarına. Bazıları hissetmezler ve farketmezler ama istem dışı da olsa devam ederler. Bu bir yolculuktur, isteyenler de istemeyenler de bu yolu geçmek zorundadırlar. Sonuca bağlı olmadan devam etmektir bu yolculuk.Yeni doğuşları ve yeniden doğanları görüyor musunuz ? Fizik mevcut değildir sonsuzluğun varoluşunda, ruh yeniden yeniden dökülürken, eriyen yıldız gibi küçük bir noktadırlar. Ağaçların kökündeki görünmeyen tabletlere benzer onlar. Yarı sıcak yarı soğuk, karanlıktadır ayakları, ama aydınlıktadır gözleri.

Bekletilenleri görmelisiniz, onlar yüzyıllardır bekliyorlar, belki de yüzyıllarca bekleyecekler. Görüyor musunuz korkunun ellerinde uyuyan beyaz mumları! Onlar aydınlanamayanlardır. Görüyor musunuz konuşmadan oralarda takılıp kalanları! Onlar susmak zorundadırlar, onlar adil olmayanlardır. Görüyor musunuz bir beden bulamayanları! Onlar gerçekleri reddedenlerdir.

Yüce olan burada ne kadar yarı insan vardır! Onları siz de görüyor musunuz. Onlar güzellikleri ve kusursuzlukları anlamadılar mı?

Orada göremediklerinizi görmeye çalışın, onları gördüğünüzde hislerinizi ve vücudunuzu kaybedeceksiniz. İşte bu hudutsuz varoluşları görmek için çalışmalısınız.

Ave Ate Maledictum

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.