Ana SayfaOkültizmHudutsuz Varoluşlar

Hudutsuz Varoluşlar

Sessizliği dinleyen insanlar sessizlikte var olan seslerden korkmazlar.

Bu sessizliği dinlemeniz sizin için çok önemli olmalıdır. Çünkü arayışlar devam etmektedir. Onların bazıları görür bazıları görmezler ama devam ederler sessizce arayışlarına. Bazıları hissetmezler ve fark etmezler ama istem dışı da olsa devam ederler. Bu bir yolculuktur, isteyenler de istemeyenler de bu yolu geçmek zorundadırlar. Sonuca bağlı olmadan devam etmektir bu yolculuk. Yeni doğuşları ve yeniden doğanları görüyor musunuz ? Fizik mevcut değildir sonsuzluğun varoluşunda, ruh yeniden yeniden dökülürken, eriyen yıldız gibi küçük bir noktadırlar. Ağaçların kökündeki görünmeyen tabletlere benzer onlar. Yarı sıcak yarı soğuk, karanlıktadır ayakları, ama aydınlıktadır gözleri.

Bekletilenleri görmelisiniz, onlar yüzyıllardır bekliyorlar, belki de yüzyıllarca bekleyecekler. Görüyor musunuz korkunun ellerinde uyuyan beyaz mumları! Onlar aydınlanamayanlardır. Görüyor musunuz konuşmadan oralarda takılıp kalanları! Onlar susmak zorundadırlar, onlar adil olmayanlardır. Görüyor musunuz bir beden bulamayanları! Onlar gerçekleri reddedenlerdir.

Yüce olan burada ne kadar yarı insan vardır! Onları siz de görüyor musunuz. Onlar güzellikleri ve kusursuzlukları anlamadılar mı?

Orada göremediklerinizi görmeye çalışın, onları gördüğünüzde hislerinizi ve vücudunuzu kaybedeceksiniz. İşte bu hudutsuz varoluşları görmek için çalışmalısınız.

Ave Ate Maledictum

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR