Ana SayfaSpiritizmBeyti Dost Celse: 12

Beyti Dost Celse: 12

İnanmayanlar için sabrediniz. Şimdi onlar size gülüyor. Bir gün de siz onlara güleceksiniz. İşte bundan kurtulamayacaklar. Çok evvelden söylenmiş, şimdi kulaklarınızın duymadığı neler var. Boşlukta dolaşıyor. Bir gün onları yeniden, çok daha net duymasını becereceksiniz. O zaman göreceksiniz ki size söylenenler ve gönderilenler hakikatlerin ta kendisidir. İşte o zaman, şimdi güldüğünüz gerçek sizi çıldırtacaktır.

Düzenleri bozmayınız. Korku, kararlarınızı yanıltmasın. Kararlar nizamlara, nizamlar bozulmayan esaslara bağlanmalıdır. Her şeyin ortaya döküldüğü gün gelince, en çok korkan, en çok utanan, yine şimdi inanmayanlar olacak.

Kötülerin zararı yalnız kendisine değil, hepinizedir. Bilmiyor musunuz ki, daha önceki kötüler nice iyilerin yok olmasına sebep oldular.

Bir zamanlar, Ulu bir iyilik habercisi vardı. Halkının doğru yola sevk etmek için uğraşıyordu. Fakat onların pek azı ona inanıyor, çoğu onunla alay ediyordu. İşte o zaman ceza, iyiye de kötüye de birden geldi. Ulu haberci, buna isyan etti, sızlandı. Fakat haksız olduğunu anladı. Çünkü o da bir gün uykusunda iki üç karıncanın kendisini ısırarak uyandırdığını gördü, gazaba kapılarak iyiyi kötüyü ayırt etmeden onu ısırmayanları bile, bütün karıncaları öldürdü…

İşte bunda, size ve ona nice hisseler var.

Her istediğinizi elde etmek istiyorsanız, onun en kısa yolu, kendinizi yükseltmektir. Kötülerin zannettiği gibi, başkalarını hiçbir şey yapamaz hale getirmek değil…

Araştıracağınız ne kadar çok şey var. Bir gün bütün hakikatleri gördüğünüz zaman, boşa geçen zamanı, ne yaptığınızı, üzülerek düşüneceksiniz. Neden hala harekete geçmiyorsunuz..? Çabalarınızı çoğaltınız. Şimdiye kadar size söylenenlerde, sizin o kadar çok hayırlı şeyler var ki, onları incelerseniz, neler yapacağınızı onlar size gösterecek.

Çalışınız… Çalışınız… İnsanlığı ve kendinizi yükseltiniz. Topyekün yükseliniz. Bir olunuz… El ele tutuşunuz. Gözlerinizi kapayınız. Ve beni düşününüz… Gürültü etmeyiniz… Ses Çıkarmayınız… Beni Düşününüz… Başka bir şey düşünmeyiniz… Beni düşününüz…

18 Aralık 1964

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR