Ana SayfaSpiritizmBeyti Dost Celse: 13 

Beyti Dost Celse: 13 

Herkes bu sıradan geçecek, vazifelerinizi yapmadınız. Onları düşünmediniz bile..! size, her insan bir insanın kardeşidir. İnsanlar birbirinin kardeşidir demedik mi…? Onu tuttunuz mu..? Siz inanmış olanlar bile kötü şeyler düşündünüz. Bizi üzüyorsunuz. Sizinle ahdimiz yok muydu? Ahdi bozanlar çok korksunlar..! Bütün kötülükler onların üstünedir.

Yalvarınız, kötülere yalvarınız.

Ağlayarak yalvarınız. Kötülüğü bıraksınlar, kavgayı kessinler. Vazifeliler, yola çıkmak üzeredir. Bunu mu bekliyordunuz..? Hem kendinizi, hem bizi yormaya hakkınız var mı..? Sizinle dost olmaya gelmiyor, demiştim. Doğrudur. Sizinle dost olmaya gelmiyor. Yalvarınız, kendiniz için yine yalvarınız. Yolcular yolundan dönsünler. Size başka ne söylenebilir ki..? Şimdiye kadar söylediklerimiz, hep söylediğimiz yerde kaldı. İşinize yaradı mı..? Başkalarının işine yaradı mı..? Başkalarını ondan istifadelendirdiniz mi ..?

Size ne söylenebilir ki.? Sevilenlerden olmak işinize gelmedi. Fakat sevilenler, sevenlerin tutamağı idi. Sözler tutulmalıdır.

Size şu kadarını söylemek istiyorum ki, kötü günler sizi bekliyor böyle giderseniz..!

25 Aralık 1964

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR