Insomnia

Gün asla bitmez… Kabuslar gerçektir ve hiç kimse suçsuz değildir…

Her şey bir profesyonel olan Will Dormer adında ki (Al Pacino) bir dedektifin Alaskaya 17 yaşındaki küçük bir kızın öldürülmesini içeren soruşturmaya yardım etmesiyle başlar. Olaylar son derece normal gitmektedir ta ki dedektifin ortağını yanlışlıkla vurmasına kadar…

İşte bundan sonra her şey sarpa sarmaya başlar hatta soruşturmanın merkezinde ki katil zanlısı Walter Finch le (Robin Williams) işbirliği yapacak kadar…

Bu arada halen geçmiş soruşturmaları İçişleri tarafından izlenen dedektif Will Dormer uykusuzluk sorunu yaşamakta ve bu sorunu da işlerini hepten mahvetmektedir.

Köşeye sıkışan ve kazara ortağını öldüren dedektif sadece bir tanık olduğunu anlar o da görevli olduğu mevcut soruşturmadaki katilin ta kendisidir.

İşlediği suçu rapor etmek yerine bunu ört bas etmeye çalışan Dedektif Will Dormer kendisini ele verecek olan katil zanlısıyla yakın ilişki içine girer; ama katil sandığı kadar aptal değildir ve onu tam anlamıyla köşeye sıkıştırmaya çalışır. Bu girdap dedektif Dedektif Will Dormer‘ın uykusuzluğuyla da birleşince hepten içinden çıkılmaz bir hal alır ve hiçte iyi olmayan bir sonla biter.

Film de psikolojiden tutun gerilime korku öğelerinden tutun drama kadar birçok öğeyi bulabilirsiniz.

Oyuncular
Al Pacino
Robbin Williams
Hilarry Swank
Martin Donovan

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR