insomnia-filmi-izle

Gün asla bitmez… Kabuslar gerçektir ve hİç kimse suçsuz değildir…

Her şey bir profesyonel olan Will Dormer adında ki (Al Pacino) bir dedektifin Alaskaya 17 yaşındaki küçük bir kızın öldürülmesini içeren soruşturmaya yardım etmesiyle başlar. Olaylar son derece normal gitmektedir ta ki dedektifin ortağını yanlışlıkla vurmasına kadar…

İşte bundan sonra herşey sarpa sarmaya başlar hatta soruşturmanın merkezinde ki katil zanlısı Walter Finch le (Robin Williams) işbirliği yapacak kadar…

Bu arada halen geçmiş soruşturmaları İçişleri tarafından izlenen dedektif Will Dormer uykusuzluk sorunu yaşamakta ve bu sorunu da işlerini hepten mahvetmektedir.

Köşeye sıkışan ve kazara ortağını öldüren dedektif sadece bir tanık olduğunu anlar o da görevli olduğu mevcut soruşturmadaki katilin ta kendisidir.

İşlediği suçu rapor etmek yerine bunu ört bas etmeye çalışan Dedektif Will Dormer kendisini ele verecek olan katil zanlısıyla yakın ilişki içine girer;ama katil sandığı kadar aptal değildir ve onu tam anlamıyla köşeye sıkıştırmaya çalışır.Bu girdap dedektif Dedektif Will Dormer ‘ın uykusuzluğuyla da birleşince hepten içinden çıkılmaz bir hal alıur ve hiçte iyi olmayan bir sonla biter.

Film de psikolojiden tutun gerilime korku öğelerinden tutun drama kadar birçok öğeyi bulabilirsiniz.

Oyuncular
Al Pacino
Robbin Williams
Hilarry Swank
Martin Donovan

Can Murat Demir

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.