Ana SayfaSpiritizmBeyti Dost Celse: 10

Beyti Dost Celse: 10

Görmesini bilenler, görebilecek…! Dinleyiniz: Yolcusunuz, kalıcı değil. Öncüsünüz. Müjdecisisiniz. Sevgilisiniz. Sizinle ahdimiz var. Ahdi olanlara ne mutlu..! Nurlar onların üstünedir. Bozucu olanlar korksun. Onlar mahrum olanlardır. Onlara söyleyin: Şimdiye kadar size öğütler, öğüt verenler gönderilmedi mi? Siz, onları da hor tuttunuz. Nefsinize yenildiniz. Bu sizi kurtaracak mı? Size, seviniz..! dendi. Sevgi kalbinize akacak apaçık bir nurdur…

Kötülere söyleyin: Siz, bizim yaptıklarımızı yapmazsınız. Biz de sizin yaptıklarınızı yapmayız. Sizinkiler size, bizimkiler bize kalsın..! Kimin kazançlı olduğu belli olacak.. Bazıları hayra, bazıları şerre anahtar olur. Şerre anahtar olmayın. Yolunuzu seçin.. Aklınız var. Düşünün..! Hayrın kapısı çok geniştir. Olanları görmediniz mi..? Düşünün..!

(“Kötülerin daha inandırıcı oluşu” hakkında..)

– Her zaman böyle olur, demedim. Kötülerin, doğru olmayanların dili sizinkinden kuvvetli olabilir, dedim. Bu sizi korkutmasın. Kötü şeyleri, kendi menfaatlerine olan şeyleri fazlaca düşünenler, menfaatleri uğruna her şeyi yapabilirler. Ve her düşünen, her istediği şeyi bulur. Bunu biliyorsunuz.

– (“İyilerin, kötülere galebe çalması için ne yapılmalıdır”..?)
– Bu onların iyi oluş, iyilik derecelerini gösterir. Size imtihan olunduğunuzu söyledim.
– (“Onlara galebe çalmak için, yine iyilikte devam etmekten başka ne yapılabilir.”..?)
– İyiliği düşünmek, iyilikte devam etmek. Bundan hayırlı ne olabilir ki..1 İyilik, kötülüğü muhakkak yener. Bunu bilinizi kötülüğün nereden niçin geldiğini düşününüz. Ona yeteri kadar iyilkte mukabele ediniz. Göreceksiniz ki, her şey hayrınıza olacak…

(“Kötü Ruhların obsesyonlara sebebiyet verdikleri” hakkında..)

– İmtihan olunduğunuzu söyledik.
– (“Bunlarla mücadelemizde nasıl bir yol izlemeliyiz” ?)
– İyiliği benimseyiniz. Sevmesini biliniz. Çalışınız… Doğru Olunuz… Öğreniniz… Bilgili Olunuz..! Her şeyi, her kötü şeyi mahvedercesine yok edeceksiniz..

04 Aralık 1964

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR