Kusura Bakma

Mabedimdin belki
Belki de bir inançtın, bir dindin…
Cennetlerden kovulmuştun, günahkardın…
Bir kaç sigara içiminde bitiriyorum geceleri,
Gerisini hatırlamıyorum, ama sen yoksun,
Ellerim yok, onlarda sende ama sen yoksun
Kitlesel telaşlara kapılıyorum,
Gülümsememle takas ediyorum, bir anlık seni!
Mis kokulu bir karanlıkta bronzlaşıyorum

Orada sevip, orada sevişiyorum!
Sinir uçlarımla oynuyorum, gıdıklanıyorlar…
Sana bakıyorum, ama sen yoksun!
Vücuduma inorganik bir misafirdin
Umduğunu da bulduğunu da parçaladın…
Dudaklarımın ucundaydın
Dur desem düşerdin, diyemedim!
Bir sırdın, sakladıkça öldüğüm,
Ve ilk defa ölüyorum, kusuruma bakma

Mine Saka

Mine Saka
Mine Sakahttp://www.felsefehayat.net/
1994 yılının soğuk bir Şubat günü, İstanbul’da doğdum. Yalova Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği lisans öğrencisiyim. Okumaya ve yazmaya tutkum çok küçük yaşlarda başladı. Yazı yazmak benim için özgürlüğün soyut boyuttan somuta boyuta geçişidir. Az konuşan çok yazan, gezelim – görelimci , hızlı karar veren, halinden memnun, çok Beşiktaşlı, biraz ağzı bozuk, biraz kırgın, en çok hırçın, biraz da Mine işte.

6 YORUMLAR

 1. 2011 yılından beri burda yazı yazıyorum. Bir kere başka bir siteye yazı yolladım diye beni uyaran bir editörüm var. 6 sene içerisinde kendi yanlışımla uyarıldığım bir siteye sizce çalıntı bir yazı koyabilmem mümkün mü? Aynı zamanda sitenin editörleri bana yazı yazmam gerektiğinde en büyük desteği sağlayan insanlar. Yani böyle bir şey yapmayı kendimden önce onlara yakıştıramam. Yaş konusuna gelirsek ise, emin olun şu an 22 yaşında olmama rağmen dolu dolu duygularım var ve bu duyguları kelimelerden başka birşeyle anlatmam imkansız. Yorumunuz için teşekkür ederim.

  • Bu konunun doğrusunu benim kadar sizde biliyorsunuz o kadar çok inanmışsınız ki bu yazıyı yazdığınıza bu cevabı vermişsiniz. Kendinizi kandırmadığınız nir bir yazı hayatı dilerim.

   • Sayın okuyucu burada araya girmek zorundayım;
    Bilgi verir misiniz lütfen; nerede kim tarafından yazılmış ya da paylaşılmış bu yazı, bu tarz spekülatif bilgi paylaşımını buradan yapmanıza izin veremem,
    Eğer varsa bilginiz mail ile paylaşırsınız biz de gereğini yaparız;
    Mail adresim iletişimim belli, yazarın tüm bilgileri de burada mevcut.
    Bu tarz töhmet altında bırakan yorumları buraya yazmayın. Buna izin vermem!
    Konu hakkında bilginiz varsa adres ve isim bilgisini bana özelden mail olarak yazın.

    Bekliyorum

   • Haydaa, nasıl bir dünya yaşıyorsanız ilginç bir dünyanız var. Farazi kelimeleri bırakıp editörüme detaylı bilgi verebilirsiniz hem sizin hem de kendi adıma çok sevineceğim.

 2. Bu yazıyı 2011 yılında bu tarzda yazılar yazan bir tanıdığım facebookunda not olarak paylaşmıştı. 94 yılında doğan bir kızın 2011 yılında 16-17 yaşlarında bunu yaşaması ve hissetmesi kelimelere dökmesi pek mümkün değil. Çalıntılara dikkat edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR