Ana SayfaSpiritizmBeyti Dost Celse: 5 

Beyti Dost Celse: 5 

Bir olunuz, Birleşiniz..! Birleşmekte size faydalar var. Kavga etmekte ne elde edersiniz…? Elde etmek istediğiniz şeyler, size bilgi vermez mi..? Kavga edenler zarar görür. Dost olanlar, bir olanlar iyi yaşar. Yalnız başına yaşamak mı hoşunuza gidiyor..? Eksikli olursunuz. Her şey size bilgi verecek. Öğreniniz, çalışınız.

Bilgisizler içinde bir bilgili, kötüler içinde bir iyi, ölüler içinde bir diridir. Fakirliğin en korkuncu bilgisizliktir. Sizi, sizden çok bilenler mahveder. Size bunu çok söyleyen oldu. İnanmayanlarınız buna da inanmaz.

SEVİNİZ, BİLİNİZ, ÇALIŞINIZ, DOĞRU OLUNUZ, İYİ OLUNUZ.

Kavga ederek elde etmek istediklerinizden çok daha hayırlısını bulursunuz. Dostlukta hayırlar vardır. Kavgayı kesiniz. Size şimdiye kadar yaptığınız kavgalar ders olmadı mı..? Başkalarına da kötü oluyorsunuz. Birleşiniz..! Açlar var, açları düşünün..! Karnınızı doyururken ağzınızın tadını midenizin boşluğunu düşünmeyin, başka açları düşünün. Onun için birleşin. Bir yerde toplayın. Yok etmeyin, var edin..! Siz yok etmeye alıştınız. Onu, marifetlerin en iyisi sanıyorsunuz. Halbuki bir gün sizde yok olursunuz.

İYİ OLMAK: İyiliği bırakmak Kötü ile dost olmak, ona iyiliği öğretmek hayırların en iyisidir. Çalışın, düşünün, araştırın, Etrafınızda size verilmiş o kadar çok şey var ki, sizin için hayırlı, onları görmüyorsunuz. Dertlerinizi onlarla giderebilirsiniz. Kavga etmekle değil onları bulun.

Birbirinizi sevmek, sizi birbirinize yaklaştırır. Sizi bir yapar. Bir düşünen, bir şeyi arzulayan, bir şeyi isteyen kafalar onu çabuk ulaşırlar. Düşüncelerinizi parçalamayın.

İnsan üstünü iyi olmak için çabalayın. Kavgalarınızı kesin..! Kavgalarınızı kesin…! Sizin için endişeli olanlar, bir gün sizi yok edebilir. Onun içi emir aldılar. Onlar iyiyi sizden iyi bilenlerdir. Siz geç kalmakta devam ediyorsunuz.

İnanamayanlarla uğraşmayınız. Onlar nasipsiz kimselerdir. Siz gerçek bilgiye, gerçek ilme doğru yürüyünüz. Size verilen, size gönderilen her şeyin bir yeri. Bir sebebi vardır. Onun sebebini bulun ki, size faydası dokunsun.

Halledilecek problemleri çözdünüz mü, bütün belaları başınızsan kovdunuz mu ki, birbirinizle kavga edersiniz…? Önce temiz olun, temiz düşünün..! var edici olun..! size bu yeter. Kavgayı kesin..! O, yok edicidir. İçinizden kaç kişi, başkaları için,hayırlı olmayı düşünür.? Gösteriş için hayırlı olmak, sizin aleyhinizedir. Arzulamak: İyiliği, iyi olmak için, iyilik olduğu için yapmayı arzulamak lazım… Çok düşünün, iyi düşünün, düşüncelerinizi kontrol edin.. Düşünceniz, bilginiz, sevginiz,iyiliğiniz, doğruluğunuz, çalışmanız, istediğiniz her şeyi size verir. Sizi idare edenler, bu düzeni böyle kurdular. Kavgalarınızı kesin…!

Bütün insanları bir olmaya davet ediniz. Ayrı ayrı olmakta zarar vardır.
İyi olunuz…….

 

31 Ekim 1964

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR